rak-to-sie-leczy

Wystartowała ogólnopolska kampania społeczna na rzecz walki z rakiem, która wspieramy i polecamy. Portal Menopauza.pl po raz kolejny przyłącza się do walki ze stereotypami oraz zachęca Was do wykonywania badań profilaktycznych.

4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Rakiem rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!”, której zadaniem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych. To kampania, która poprzez wskazywanie sposobów wczesnej diagnostyki i innowacyjnych metod leczenia, obalanie mitów i przesądów związanych z nowotworami oraz pokazywanie pozytywnych przykładów ma przekonać Polaków, że rak w porę wykryty jest uleczalny.

REKLAMA

Organizatorem kampanii jest Fundacja Rosa, której merytorycznego wsparcia udzieliły: Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych, Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Towarzystwo Chirurgów Polskich. Dzięki współpracy tych środowisk powstała platforma www.raktosieleczy.pl, która gromadzić będzie informacje przydatne każdemu, kto poszukuje wiedzy o dostępnych badaniach profilaktycznych, ośrodkach medycznych, metodach leczenia, wskazówkach. Jak zapowiada Bohdan Pecuszok, Prezes Fundacji Rosa, edukacja i doraźne zaspokajanie potrzeb pacjentów onkologicznych jest priorytetem fundacji na najbliższe lata.

Organizatorzy kampanii pragną również przełamać lęk przed nowotworem i zmienić język opisujący go. Dlatego zaprosili do współpracy znanych i lubianych aktorów z różnych pokoleń, aby zachęcali Polaków do badań: Jerzego Stuhra, Cezarego Pazurę, Stanisława Mikulskiego i Jarosława Boberka. W przygotowanych na rzecz kampanii spotach przemówią do nas lekkim językiem znanym z polskich filmów, mówiąc o sprawach nielekkich.

Rak. To się leczy!

8 KOMENTARZE

 1. Na świecie z pewnością się leczy , u nas nieco gorzej.
  Jeśli tak niewielkie nakłady są przeznaczone na profilaktykę -to nic dziwnego.
  Aczkolwiek obawiam się ,że te nakłady pójdą nie koniecznie tam ,gdzie trafić powinny.
  Jestem jednak za !
  U nas w kraju tylko wszystko odbywa się akcyjnie , a nic nie jest prowadzone konsekwentnie.
  Ostatnio czytałam ,że w Skandynawii rak szyjki macicy , to już nie jest żaden problem . A u nas ?

 2. Najpierw zmieńmy mentalność rządzących! Co z tego, że są akcje… mnie osobiście to wkurza! Na badania profilaktyczne w przychodniach brak środków, na leczenie brak środków- finansowych oczywiście. Wiedza na temat raka jest coraz większa w społeczeństwie, a pieniędzy coraz mniej:( Coś tu nie gra. Jestem po takim leczeniu i ponad połowę środków musiałam sama sobie sfinansować, a o konsultacjach mogę zapomnieć- takie kolejki:( Ludzie czekają w kolejkach na leczenie chemio czy radioterapią…więc o czym my tu mówimy. Od kilku lat stało się prawie tradycją, że w październiku, listopadzie i grudniu słyszymy o braku pieniędzy na leczenie, nie tylko dorosłych ale i dzieci!!! Sorki zdenerwowałam się troszeczkę …Ale dobrze niech takie akcje będą, ale niech coś za nimi idzie dalej….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ