popraw-swoja-pamiec-praktyczne-wskazowki

Nasza pamięć to olbrzymi magazyn, który zazwyczaj pracuje bardzo sprawnie, ale zdarzają mu się przestoje. Czasem jakiś pakunek się zawieruszy, zgubi, albo magazynier nie chce go przyjąć. Jak poprawić naszą pamięć?

Artykuł ten zamyka nasz cykl o pamięci: o tym, jak ona działa i w jaki sposób najlepiej zapamiętywać. Zapamiętywanie to nie jest taka prosta sprawa! Do pewnego momentu nasz umysł jest w stanie zapamiętać wszystko, z czym się spotyka, potem musimy go nakłaniać do współpracy.

W artykułach z cyklu Popraw swoją pamięć przedstawiłam ogólne wytyczne, które pozwolą nam lepiej zapamiętywać, w zależności od tego, w jaki sposób przetwarzamy informacje.

Pora na wskazówki, które wymagają od nas więcej pracy i wysiłku, ale w znakomity sposób poprawiają nie tylko działanie pamięci, ale również ogólne funkcjonowanie naszego ciała i mózgu.

Pij dużo wody

Wydaje się, że picie wody nie powinno mieć związku z pamięcią, a jest wręcz odwrotnie! Nawet niewielkie odwodnienie sprawia, że mózg musi intensywniej pracować, zarządzając gospodarką wodną. Najlepiej pić wodę mineralną, nie źródlaną – nadmiar tej drugiej może doprowadzić do demineralizacji organizmu.

Joanna Pastuszka-Roczek