Męska Strefa Zaburzenia erekcji

Przedwczesna ejakulacja

przedwczesna-ejakulacja

Przedwczesny wytrysk jest jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń seksualnych na świecie. Definiowany w seksuologii jako niezdolność powstrzymania ejakulacji przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów.

W 95 % przypadków spowodowany jest tylko i wyłącznie podłożem psychologicznym, więc możemy z tym problemem walczyć bez silnych środków farmakologicznych. Jak to zrobić?

Udowodniono, że zachowanie sprawności seksualnej wywiera bardzo ważny i korzystny wpływ na psychikę dorosłego mężczyzny oraz motywację jego zachowań. Zgromadzono coraz więcej potwierdzonych danych, że zaburzenia aktywności seksualnej są powodem konfliktów, frustracji, depresji i lęku. Mogą one prowadzić do działań antyspołecznych, rozpadu rodziny, osłabienia aktywności zawodowej, a także ucieczki do przeróżnych środków odurzających.

Dlatego nie bagatelizujmy problemu przedwczesnego wytrysku, gdyż może on stłamsić nasze poczucie własnej wartości i spowodować obawy przed zbliżeniem. Jeśli będziemy wiedzieć jak reagować na to zagadnienie i nauczymy się panować nad swoim ciałem, to będziemy czerpać z seksu więcej! Zapoznajmy się poniżej z sposobami na radzenie sobie tą dolegliwością. Wystarczy tak niewiele drodzy Panowie!

Najczęściej występującą przyczyną tego zaburzenia są:

  • reakcje wynikające z młodego wieku czyli niedoświadczenia,
  • rzadkość odbywania stosunków płciowych,
  • częste i szybkie zmiany partnerów,
  • brak zaufania między partnerskiego,
  • obawy o utrzymanie erekcji podczas stosunku,
  • świadomość niemożności zaspokojenia partnerki,
  • prowadzenie niezdrowego trybu życia (papierosy, alkohol, narkotyki),
  • życie w ciągłym stresie.

Paweł Chudy

Przedwczesny wytrysk jest jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń seksualnych na świecie. Definiowany w seksuologii jako niezdolność powstrzymania ejakulacji przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów.

Stosując konkretne ćwiczenia i w sposób odpowiedni reagując na sygnały ciała, możemy opóźnić lub całkowicie pozbyć się przedwczesnego wytrysku. Skuteczność leczenia jest obecnie bardzo wysoka i jest oceniana na ponad 90%.

Jeśli nie masz kłopotów z utrzymaniem erekcji, to spróbuj podczas stosunku nie koncentrować się tylko i wyłącznie na nim. Twoje podniecenie wówczas nieco się obniży i będziesz mógł dłużej upajać się uprawianiem miłości. Często przed zbliżeniem należy dokonać masturbacji, aby rozładować napięcie. Można również wypić niewielką ilość alkoholu albo korzystać z jednej lub dwóch prezerwatyw na raz. To wszystko pomaga, aby móc dłużej cieszyć się miłosnymi igraszkami!

Przede wszystkim jednak należy znać potrzeby partnerki i własne. Potrafić nazywać emocje. To nie jest żadna ujma, że rozmawiamy o swoich problemach z drugą połową. To kobietom wręcz imponuje! Metoda powstrzymywania przedwczesnego wytrysku, polega przecież na wyrobieniu nowego odruchu wytrysku, adekwatnego z oczekiwaniami partnerki.

Stwórzmy sobie najodpowiedniejsze warunki do współżycia. Zostawmy codzienne problemy, stres i lęki poza sypialnią, bo tylko w ten sposób wejdziemy do niej wyluzowani, pewni siebie i świadomi swego ciała. Zamartwianie się, jest pierwszym poważnym krokiem do pogłębienia tego problemu. Nie obawiajmy się więc, że nam nie wyjdzie. Bardziej bójmy się, czy towarzyszka wytrzyma nasz maraton… Tak więc, do boju Panowie!

Paweł Chudy

Komentarze (2)

Zostaw komentarz