objawy-meskiego-klimakterium

Wbrew stereotypom andropauza to problem także kobiet. Zjawisko to u mężczyzn wyraźnie wpływa na funkcjonowanie całej rodziny. Dlatego ważne jest, aby trafnie rozpoznać objawy towarzyszące temu zjawisku, dzięki czemu móc skutecznie i w porę zmierzyć się z problemem.

Relacje pomiędzy zmianami hormonalnymi a występowaniem objawów andropauzy nie są jednak proste i pewne. Lekarze-specjaliści podkreślają niezwykle istotną (kto wie, czy nie zasadniczą) rolę predyspozycji genetycznych, czynników psychospołecznych i socjoekonomicznych (wykształcenie, stan majątkowy), a także trybu życia, w tym: ujemnych wpływów środowiskowych, sposobu odżywiania się, nałogów, obecności przewlekłych schorzeń, stosowania leków itp.

REKLAMA

Objawy występowania andropauzy można podzielić na 3 grupy objawów:

 • dotyczące psychiki
 • dotyczące życia seksualnego
 • somatowegetatywne

Na początek przeanalizujmy objawy dotyczące psychiki, należą do niej nerwowość (nadmierne napięcie wewnętrzne, niemożność pełnego zrelaksowania się), niepokój a nawet lęk lub okresy paniki, drażliwość, nastrój depresyjny (zniechęcenie, smutek, częsta zmienność nastroju, poczucie bezsensu życia i wyczerpania energii życiowej), pogorszenie pamięci i zdolności do koncentracji, dokuczliwą świadomość, że najlepszy okres życia już minął.

Borys

12 KOMENTARZE

 1. Mężczyżni też cierpią, ale chociaż przez całe życie nie mieli miesiączek a to duży plus. Najgorzej ,że niektórzy wcale nie chcą iść do lekarza.A początki prostaty można wyleczyć, lecz często panowie ukrywają swoje choroby, a im później zgłoszą się do lekarza tym gorzej.

 2. Bo u niektórych kobiet miesiączka to bardzo ciężkie przeżycie związane ze zbyt dużą utratą krwi {anemia},bóle, mdłości ,wymioty, kłopoty z nerwami ,synndrom napięcia przedmiesiączkowego. Gdy się ma to co miesiąc przez okres od 15 do 55 roku życia uwierz mi to jest okropne. Chyba żaden mężczyzna nie chciałby co miesiąc mieć czegoś takiego ?

 3. Dziękuję dziewczyny macie racje, to ze faceci nie maja miesiączek to ich minus dlatego żyją krócej, nie pozbywając się w naturalny sposób toksyny, tak tak troszkę zgłębiłem temat, dawno temu było tak zwane upuszczanie krwi, albo pijawki, teraz pomału to zaczyna wracać na nowo stając się trendy.

  [post został edytowany ze względu na naruszenie 3. pkt. Regulaminu Forum]

 4. Chyba źle nas zrozumiałeś Dariuszu, pisałyśmy, że to dla Was plus:), ale chodziło bardziej o komfort życia codziennego, że się tak wyrażę;). Oczywiście – to co napisałeś – to prawda, ale tak już jesteśmy skonstruowani i nie ma co się targować kto ma lepiej a kto gorzej. Mamy po prostu – inaczej!:).
  Ale zobaczcie, co potrafią Ci naukowcy: przeprowadzili badania i odkryli, że mężczyzna czuje ból! Ja po prostu kopnęłabym gościa w kostkę, gdyby się skrzywił albo syknął, pomyślałabym (naiwna?), że go zabolało!;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ