nietrzymanie-moczu-podczas-menopauzy-leczenie

Większość pań kojarzy menopauzę ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza, gdy towarzyszą jej uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem nad wszystkimi zachodzącymi procesami w organizmie można zapanować. Jak bez obaw i z pewnością siebie wejść w nowy etap życia, doradzają eksperci kampanii „CoreWellness- wewnętrzna siła” oraz Stowarzyszenia UroConti.

Okres menopauzy przypada zwykle pomiędzy 45. a 55. rokiem życia kobiety. Wiąże się z przemianami hormonalnymi i obniżeniem ilości estrogenu, co bezpośrednio wpływa na ustanie menstruacji. Wiele kobiet odczuwa dolegliwości, tj.: „uderzenia gorąca”, zwiększoną potliwość, kołatanie serca oraz obniżenie nastroju. Objawy te są czymś naturalnym, ale można nad nimi zapanować.

Świadomie zatroszcz się o siebie!

W tym okresie bardzo ważne jest to, aby kobieta szczególnie zadbała o zdrowie. Powinna przyjrzeć się swojej diecie i włączyć aktywność fizyczną do codziennych zajęć. Warto też regularnie wykonywać niezbędne badania lekarskie, a o każdej dolegliwości szczerze rozmawiać z lekarzem. – komentuje Teresa Bodzak, prezes lubelskiego oddziału Stowarzyszenia osób z NTM UroConti.

Zadbaj o dietę. Spożywaj produkty roślinne bogate w fitoestrogeny, których głównym źródłem są: soja, otręby pszenne, siemię lniane, jabłka oraz jagody. Wzbogać dietę także o wapń, znajdujący się np.: w chudym mleku i jogurtach. Pokarmy zawierające duże ilości wapnia powstrzymują demineralizację kości, która jest częścią procesu starzenia się kobiety i powoduje osteoporozę.

Ćwicz na zdrowie

Zacznij od 20 minut dziennie. Poznaj Technikę Pelvicore, która kładzie nacisk na mięśnie górnej części przepony, mięśni brzucha, obejmując mięśnie dna miednicy, których wzmacnianie jest skuteczne zarównow procesie leczenia, jak i profilaktyki dolegliwości NTM, która może pojawić się w okresie menopauzy. Ćwiczenia Pelvicore są proste i nieinwazyjne dla naszego organizmu.

Tena