ntm-przyczyny-objawy-zagrozenia

Dolegliwość nietrzymania moczu zwykle przypisywana jest paniom w okresie menopauzy, jednak ten problem dotyczy także dużej grupy młodych osób. W Polsce z NTM boryka się ok. 3 mln kobiet, dlatego warto dowiedzieć się, czy jesteś w grupie ryzyka, aby skutecznie zapobiegać temu problemowi.

Warto zastanowić się, czy – i jak bardzo – jesteś narażona na NTM.
Wystarczy odpowiedzieć TAK lub NIE na poniższe pytania, a następnie zsumować swoje odpowiedzi.

REKLAMA
  1. Czy korzystasz z toalety częściej niż 7 razy dziennie?
  2. Czy korzystasz z toalety kilka razy w nocy?
  3. Czy zdarza Ci się biec do toalety, gdy poczujesz nagłą potrzebę oddania moczu?
  4. Czy zdarza Ci się, że nie utrzymasz moczu, zanim dobiegniesz do toalety?
  5. Czy w ostatnim czasie zdarzyło Ci się popuścić mocz w trakcie kichania, kaszlu, śmiania się lub wysiłku fizycznego?

Przynajmniej 1 odpowiedź TAK – o niczym jeszcze nie świadczy, powinnaś jednak zwrócić większą uwagę na kondycję swojego organizmu, a zwłaszcza mięśni dna miednicy. Policz, ile razy w ciągu dnia poszłaś do toalety. Zaobserwuj, jak reaguje Twój pęcherz na zwiększoną ilość płynów. Staraj się ograniczyć spożycie napojów alkoholowych oraz zawierających kofeinę na rzecz wody i naturalnych soków.

Od 2-3 odpowiedzi TAK – może wskazywać na pierwsze objawy NTM. Powinnaś zacząć bardziej troszczyć się o kondycję Twoich mięśni dna miednicy i zacząć je regularnie ćwiczyć. Porozmawiaj na ten temat z lekarzem ginekologiem lub urologiem. Aby uniknąć krępujących sytuacji, włóż do swojej kosmetyczki specjalne wkładki anatomiczne przeznaczone
do wchłaniania moczu. To tylko 3 mm więcej dla Twojej kosmetyczki, a zdecydowanie większy komfort psychiczny dla Ciebie.

CoreWellness

10 KOMENTARZE

  1. Bardzo pożyteczny artykuł. Niestety ta przykra dolegliwość NTM występuje chyba coraz częściej. Na szczęście, póki co nie mam takich problemów, ale wiem, że ten problem dotyczy wielu kobiet. Moja ginekolog zawsze zaleca swoim pacjentkom ćwiczenia mięśni dna miednicy.

  2. Gdy rok temu miałam zapalenie płuc podczas kaszlu – niedotrzymywałam, to było coś okropnego.Po chorobie zaczęłam ćwiczyć te mięśnie, ale niestety przestałam .Dobrze ,że mi o tym przypomniałyście,może ćwicząc uda się zapobiec tym bardzo przykrym dolegliwościom.

  3. Wychodzi na to,że jestem narażona na NTM…Nigdy o tym nie myślałam,zważywszy,że moje nerki pracują rewelacyjnie.Można nawet stwierdzić,że są nadgorliwe.Jednak dzisiaj to chyba już nie problem,bo na rynku jest duży wybór produktów zmniejszających dyskomfort przy NTM.Płyny do higieny intymnej,wkładki Seni czy inne produkty skutecznie ułatwia życie z ta uciążliwą przypadłością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ