ntm-choroba-przezywana-w-skrytosci

Nietrzymanie moczu uchodzi za wstydliwą przypadłość. Choć jesteśmy otwarci na rozmowy o seksie, nie potrafimy opowiedzieć lekarzowi o inkontynencji, z którą się zmagamy.

Z przeprowadzonych badań wynika, że zaledwie co trzecia osoba, która cierpi z powodu NTM, szuka pomocy u specjalisty. Niektórzy chorzy po upływie kilku lat przekonują się do wizyty u lekarza.

Rola wkładek urologicznych

Choć wkładki urologiczne produkowane przez firmy takie jak Tena czy Seni zmniejszają dyskomfort, nie rozwiązują problemu. Osoby, które borykają się z inkontynencją, powinni skorzystać z pomocy specjalisty, który w miarę możliwości wybierze stosowne leczenie.

Wstydliwa choroba

Nietrzymanie moczu określa się mianem „choroby przeżywanej w skrytości”. Jedynie AIDS i wirusowe zapalenie wątroby typu C budzi porównywalne zażenowanie. Choć otaczają nas życzliwi ludzie, którym zależy na naszym dobru, nie potrafimy im zaufać.

Niewiedza lekarzy

Wielu lekarzy nie wie, co zrobić z pacjentem, który zgłasza się z problemem inkontynencji. Niektórzy specjaliści ograniczają się do poinformowania pacjenta o wkładkach urologicznych. Warto jednak pamiętać, iż tego typu artykuły tylko maskują problem.

NTM – leczenie

Nietrzymanie moczu można leczyć. W zależności od rodzaju przypadłości wybiera się różne rodzaje kuracji. Niestety, znalezienie fachowca jest w Polsce utrudnione. Niewielu lekarzy może pochwalić się stosownymi kwalifikacjami.

Irmina