ABC menopauzy Menopauza

Naturalne sposoby radzenia sobie z objawami menopauzy

naturalne-sposoby-radzenia-sobie-z-objawami-menopauzy

Uderzenia gorąca, zimne poty, problemy z cerą – to tylko część dokuczliwych objawów przekwitania. W jaki sposób sobie z nimi radzić? Dowiedz się, jakie są naturalne sposoby na objawy klimakterium!

Jakie są objawy menopauzy?

Przekwitające kobiety skarżą się przede wszystkim na zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z pamięcią. Ich stawy sztywnieją, cera matowieje i pojawia się coraz więcej zmarszczek. Niektóre doświadczają ataków paniki, inne kłopotów ze snem. Najgorzej znoszą nagłe uderzenia gorąca, które ogarniają całe ciało.

Wytwarzany przez jajniki estrogen jest hormonem, który ma największy wpływ na wygląd, zdrowie i samopoczucie kobiety. Jego brak odczuwalny jest praktycznie w każdej sferze życia przekwitających pań.

Jak sobie radzić z menopauzą?

Jednym ze sposobów łagodzenia objawów menopauzy jest hormonalna terapia zastępcza. Polega ona na podawaniu syntetycznych hormonów, identycznych z ludzkimi. Nie wszystkie kobiety dobrze na nią reagują, a samo HTZ nie do końca uznane jest za bezpieczne.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po naturalne sposoby łagodzenia objawów menopauzy. Czym jednak zastąpić brakujący estrogen? Odpowiedź znajdziemy w fitoestrogenach, czyli roślinnych odpowiednikach naszego ludzkiego estrogenu.

Oleofarm

Uderzenia gorąca, zimne poty, problemy z cerą – to tylko część dokuczliwych objawów przekwitania. W jaki sposób sobie z nimi radzić? Dowiedz się, jakie są naturalne sposoby na objawy klimakterium!

Ich budowa jest praktycznie identyczna z budową hormonów kobiecych, są łatwo przyswajalne i bezpieczne dla zdrowia. Fitoestrogeny szybko i skutecznie walczą z objawami menopauzy

Gdzie znajdziemy fitoestrogeny?

Istnieje wiele roślin, które zawierają te przydatne substancje. Należą do nich soja, czerwona koniczyna, pluskwica groniasta , a także niektóre gatunki alg – te rośliny są najpopularniejsze. W krajach, gdzie stanowią one istotny składnik diety, kobiety znacznie łatwiej przechodzą menopauzę, a w wielu przypadkach praktycznie nie odczuwają żadnych negatywnych objawów.

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego, niż wprowadzić do jadłospisu wyżej wymienione rośliny, by pozbyć się niepożądanych objawów. Niestety, suplementy z fitoestrogenami sojowymi pomagają, ale nie działają na Europejki tak, jak na kobiety w Azji.

Nasz układ pokarmowy nie jest przyzwyczajony do pozyskiwania fitoestrogenów z roślin, które nie występują w naszym klimacie i których nie spożywamy na co dzień. Dlatego Europejki powinny szukać fitoestrogenów w roślinach, które wyrosły w naszej strefie klimatycznej.

Oleofarm

Uderzenia gorąca, zimne poty, problemy z cerą – to tylko część dokuczliwych objawów przekwitania. W jaki sposób sobie z nimi radzić? Dowiedz się, jakie są naturalne sposoby na objawy klimakterium!

Jedną z nich jest nasz polski, niepozorny len. Wszyscy znają siemię lniane i na pewno nie raz mieliśmy okazję go spróbować – głównie jako środek na lepsze trawienie. Mało kto wie, że len zawiera fitoestrogeny – lignany lniane. Pomagają one nie tylko regulować procesy fizjologiczne zależne od estrogenów, ale również mają właściwości przeciwutleniające.

Lignany lniane znajdziemy w preparacie Ligunin, wyciąg z lnu standaryzowany na 20% zawartość lignanów.

Jest to dawka na tyle wysoka, kobiety przyjmujące leki hormonalne (w tym hormonalną terapię zastępczą) oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią przed wprowadzeniem do diety dużych ilości lignanów powinny skonsultować się z lekarzem.

Fitoestrogeny najlepiej działają, gdy wesprzemy je zdrową dietą i systematycznym i ćwiczeniami fizycznymi. Lignany świetnie wpływają na pracę serca i układu krwionośnego, przyspieszając powrót do formy. Warto po nie sięgnąć już dziś.

Oleofarm

Komentarze (4)

pati25

9 lat temu

Te naturalne sposoby aby łagodzić objawy menoppauzy warto stosować.Jednak nie wszystkim kobietom one pomagają.Na pewno pomoże odpowiednia dieta i duża aktywność fizyczna

stazyz

10 lat temu

Tak, tak, od kilku lat głośno jest o tym naszym lnie…i faktycznie, na niektórych działa cuda… ale np. nordic walking również pomaga w produkcji hormonów i ma niesamowite wyniki…więc można troszeczkę poeksperymentować co jest lepsze dla nas i z czego mamy więcej przyjemności:-X;)

drobina

10 lat temu

Ciekawy ten preparat. Wprawdzie nie mam kłopotów z menopauzą, ale nigdy nie wiadomo, czy kiedyś mi się nie przyda:-X Tymczasem stawiam na zdrową dietę i aktywność fizyczną.:-):-X

dulcynea

10 lat temu

Chętnie sięgnę po ten preparat Ligunin.
Czytam o nim i coraz bardziej taka suplementacja do mnie przemawia :-X
I oczywiście zdrowy ruch;)

Zostaw komentarz