naturalne-sposoby-na-niedobor-testosteronu

Zmniejszenie produkcji testosteronu z biegiem czasu to dla wielu nieuniknione zjawisko, przysparzające rzeszom mężczyzn poważne problemy. Wraz ze spadkiem produkcji hormonu męskości rośnie natomiast stężenie estradiolu, co przyczynia się do pogorszenie naszego stanu zdrowia.

Uzupełnienie niedoborów testosteronu można wyrównać przez stosowanie terapii zastępczej, gorzej ma się sprawa z rosnącym poziomem estradiolu. Wielu mężczyzn ma obawy przed zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej, ponieważ nie jest ona jeszcze tak popularna lub boją się ewentualnych powikłań.

REKLAMA

Istnieje wiele sposobów na poprawę bilansu hormonalnego dojrzałych mężczyzn, dzięki którym mogą zmniejszyć skutki andropauzy. Dodatkowym atutem zastosowania ‘naturalnej terapii’ jest dobra forma fizyczna i emocjonalna.

Oto kilka rad:

1 Zażywaj ruchu, aktywność fizyczna zwiększa poziom testosteronu
Wiele badań dowodzi, że regularna aktywność fizyczna może pomóc utrzymać testosteron na optymalnym poziomie u osób w dojrzałym wieku. Intensywność ćwiczeń nie musi być wysoka, ważniejsza w tym wypadku jest regularność.
2 Dieta wysokobiałkowa pomaga w utrzymywaniu SHBG (białko wiążące testosteron) na optymalnym poziomie
Jedzenie produktów proteinowych (mięso, nabiał, ryby, jaja) pomaga utrzymać zarówno odpowiedni poziom masy mięśniowej, jak i poziom SHBG. Badania przeprowadzone w 2000r. wykazało, że dieta uboga w produkty białkowe przyczynia się do wzrostu poziomu SHBG, tym samym spadku ilości dostępnego testosteronu.
3 Produkty sojowe oraz kwasy tłuszczowe pochodzące z ryb pomagają utrzymać poziom SHBG na właściwym poziomie
Soja powinna być ważnym elementem naszego odżywiania ponieważ ma właściwości hamujące proces aromatyzacji (przekształcania testosteronu do estradiolu), natomiast kwasy tłuszczowe omega 3 obniżają poziom SHBG.

Borys

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ