Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Naturalne sposoby na oczyszczanie nerek

07.01.2014

Komentarzy: 10

Naturalne sposoby na oczyszczanie nerek
Nerki są jednymi z najważniejszych narządów, które dbają o to, aby nasz organizm był wolny od zbędnych, szkodliwych toksyn. W ciągu doby nerki filtrują ponad 1300 litrów krwi i w dużej mierze to od nich zależy stan naszego zdrowia. Jak więc wspomóc ich codzienne funkcjonowanie?

Najpierw musimy w około 3 litrach wody pogotować zawinięty w gazę i starty wraz ze skórką imbir. Osoba, która chce się poddać zabiegowi, kładzie się na brzuchu – nerki musi mieć odkryte. Druga osoba skręca ręcznik i trzymając go za same końcówki środek zanurza we wrzącym płynie imbirowym. Nad garnkiem wyżyma ręcznik i później delikatnie przykłada do skóry osoby leżącej.

Jeśli już ta osoba zaakceptuje temperaturę ręcznika, to wtedy druga osoba pozostawia ten ręcznik na nerkach leżącego i dodatkowo przykrywa go suchym ręcznikiem i kocem. Kiedy ręcznik ostygnie, to znów należy go zanurzyć we wrzątku i przyłożyć – ta czynność musi być powtarzana tak długo, aż na plecach leżącego pojawi się czerwony odczyn. Oznacza to bowiem, że nerki zostały pobudzone do pracy. Taki okład należy przykładać przez 3 dni z rzędu.

Nerki, jak każdy nasz organ, wymaga naszej uwagi i troski. W tym artykule zostały przedstawione różne, naturalne metody na oczyszczenie nerek, które jednak należy – jak już wspominałam – skonsultować ze swoim lekarzem. Każda z nas jest bowiem indywidualnością, także pod względem zdrowotnym. Nasze organizmy różnią się od siebie i różnie reagują, a my nie możemy o tym zapominać.

Sabina Sosnowska

Przeczytaj też:
 • sirena46 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo pomocny artykuł szczególnie dla osób, które mają problemy z nerkami.
  Nie wiedziałam, że są takie naturalne metody na oczyszczanie nerek
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Temat akurat dla mnie.Mam problemy z nerkami.
  Wprawdzie piasek a potem kamyczek zostały wydalone ale ból nerek czasami odczuwam.Zaciekawił mnie ten przepis na oczyszczający sok.Muszę go sobie przygotować Ciepły okład z imbiru odpada.Na ból nerki zrobiłam sobie ciepły okład i czułam się jeszcze gorzej.Ciekawy jest też przepis na sok usuwający kamienie nerkowe i piasek w nerkach.Też go sobie zapiszę
  Ten komentarz był edytowany 1 raz(y)
 • stazyz avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ciekawy artykuł i wspaniałe przepisy na wspomaganie funkcjonowania nerek Pozwalam sobie przepisy zapisać w moim notesiku
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Jestem za naturalnymi metodami, dzięki którym wspomagamy nasz organizm. Jestem za profilaktyką a nie za leczeniem i dlatego wypróbuję te metody oczyszczania nerek. Jestem także z tej grupy osób, którym w nerkach zbiera się piasek i tworzą się kamienie.
 • Tess avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Artykuł bardzo przydatny. W mojej rodzinie chorujemy na nerki. Wypróbuję te naturalne metody i może nigdy nie będe musiała mieć operacji na kamienie.
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Skorzystam z tego soku na oczyszczanie nerek. o nerkach sie zapomina a jak sie odezwą to juz jest powazna sprawa. Trzeba o nie dbać i je oczyszczać.
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo ciekawy artykuł. Muszę pomyśleć o soku usuwającym kamienie nerkowe i piasek na nerkach.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Odwar z ziela owsa
  -Łyżkę ziela owsa wsypujemy do garnuszka i zalewamy szklanką gorącej wody i odstawiamy na pół godziny. Po tym czasie stawiamy garnuszek na palnik i podgrzewamy pod przykryciem do wrzenia przez około 10 minut. Następnie odstawiamy odwar na około 10 minut i odcedzamy. Przelewamy do szklanki i uzupełniamy wodą przegotowaną do pełna (można wodę przelewać przez sitko przez które odcedzaliśmy ziele). Pijemy szklankę odwaru trzy razy dziennie po posiłku.
  Odwar może być pomocny w przypadku chorób nerek, w tym kamicy.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Na nerki poleca się także sok z brzozy
  Sok z liści brzozy na kamienie nerkowe
  Świeży sok z liści brzozy ma działanie moczopędne i odtruwające organizm. Sok z brzozy stymuluje proces filtracji w przewodach moczowych, przyśpiesza wydalanie moczu i złogów oraz zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ostatnio mój lekarz rodzinny zalecił mi jeszcze jeden "sok" na oczyszczenie nerek - kufelek piwa dziennie , ale recepty nie wypisał. Ha! Ha!
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
FacebookTab