Męska Strefa Zaburzenia erekcji

Nadciśnienie a zaburzenia erekcji

nadciśnienie a zaburzenia erekcji

Niektóre schorzenia przyczyniają się do powstawania wielu problemów, również natury seksualnej. Nadciśnienie a zaburzenia erekcji – co wspólnego mają ze sobą te schorzenia?

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to bardzo częsta przypadłość mężczyzn, szczególnie w dojrzałym wieku. To poważny problem, a liczba chorych wciąż rośnie. Panowie automatycznie znajdują się w grupie ryzyka, ponieważ rozpoznanie choroby jest u nich o wiele bardziej trudniejsze, niż u kobiet. Na skoki ciśnienia ma wpływ wiele czynników, takich jak stres, otyłość czy nadmierny wysiłek fizyczny. Tak na prawdę sami pracujemy na swoje zdrowie, więc swoim stylem życia, w dużej mierze przyczyniamy się do rozwoju wszelkich schorzeń, w tym także nadciśnienia tętniczego.

Nadciśnienie a zaburzenia erekcji

Wiele mężczyzn skarży się na zaburzenia erekcji, które mogą być związane z nadciśnieniem tętniczym. Wraz z wiekiem mężczyzny wzrasta ryzyko takich problemów zdrowotnych, szczególnie jeśli mowa o palaczach tytoniu i osób z nadwagą. Gdy do wszystkiego dodamy także cukrzycę czy zespół metaboliczny, odpowiedź jest jasna. Nadciśnienie tętnicze i zaburzenia erekcji, z którymi panowie mogą mieć do czynienia, mogą mieć różne przyczyny. Zaburzone mogą okazać się czynności śródnabłonka naczyniowego czy naczyń, odprowadzających krew do męskich narządów płciowych. Bardzo często za kłopoty seksualne są odpowiedzialne leki, stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Beta-adrenolityki czy leki moczopędne mogą skutkować zmniejszeniem potencji. Środki farmaceutyczne z innych grup, takie jak np. sartany, nie zaburzają erekcji. Inną przyczyną bywa także nastawienie psychiczne. Świadomość choroby i ryzyka z nią związanego, może powodować powstanie pewnej blokady psychicznej, co będzie utrudniać zbliżenia. Warto także wiedzieć, że problemy seksualne mężczyzny po 40.roku życia, mogą być skutkiem choroby niedokrwiennej serca. Wtedy najlepiej skonsultować się z lekarzem kardiologiem.

Rozwiązanie problemu

nadciśnienie tętniczeZmiana leków może pomóc w rozwiązaniu problemów z erekcją. Większość leków, wykorzystywanych w terapii nadciśnienia tętniczego, nie powoduje tego typu kłopotów. Dlatego zawsze można skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać nam odpowiednie dla naszego organizmu leki, które nie będą powodowały takich skutków ubocznych. Przy poważnych przypadkach choroby, gdy leki stosowane na nadciśnienie nie pomagają a problem erekcji nie znika, można rozważyć leczenie operacyjne. Mężczyźni powinni odwiedzać lekarza i wykonywać badania kontrolne. Problemy z erekcją mogą znacząco wpłynąć na jakość związku z partnerką. Niwelując je, unikniemy niepotrzebnych spięć i nieporozumień, które mogłoby pojawić się, wraz z rozwojem naszych problemów seksualnych i zdrowotnych.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

filodendron

6 lat temu

Podobno większość mężczyzn po 50-tce ma te problem. Stresująca praca, nerwy a potem leki na nadciśnienie robia swoje.

Zostaw komentarz