Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Nietypowe objawy menopauzy

31.07.2013

Komentarzy: 6

Nietypowe objawy menopauzy
Większość kobiet doświadcza typowych objawów menopauzy – uderzeń gorąca, spowolnienia metabolizmu, zimnych potów, utraty jędrności skóry, nieregularnego i coraz bardziej skąpego miesięcznego krwawienia. Jednak to nie są wszystkie objawy!

Porozmawiaj z lekarzem o menopauzie

Wiele kobiet, doświadczających nietypowych objawów, spędza długie godziny na wędrówkach od lekarza do lekarza, poddaje się kolejnym badaniom, testom… tylko po to, by dowiedzieć się, że ich wyniki są w normie.

Warto wtedy wspomnieć o tym, że przechodzi się menopauzę, lub po prostu udać się do specjalisty ginekologa, który zmierzy nam poziom hormonów. Często nietypowe objawy mijają od razu po zastosowaniu odpowiedniej terapii menopauzy, zmianie diety na odpowiednią dla przekwitających kobiet, uzupełnieniu menu o nienasycone kwasy tłuszczowe.

Bądźmy świadome, że okres przekwitania jest bardzo dużym obciążeniem dla naszego ciała, a i wiele lat później organizm może mieć nadal problemy z dostosowaniem się do nowej sytuacji. Odczuwanie dodatkowych, niepokojących dolegliwości, których źródła nie potrafimy znaleźć, bardzo źle działa na naszą psychikę, nasila uczucie bezsilności i braku kontroli. Może doprowadzić do depresji.

Jeśli jednak wiemy, że menopauza może powodować niektóre z nich – od razu czujemy się lepiej.
Nie oznacza to oczywiście, że teraz możemy lekceważyć wszystkie objawy chorobowe, zrzucając winę na menopauzę – zawsze warto iść do lekarza i regularnie wykonywać badania profilaktyczne.

Joanna Pastuszka-Roczek

Przeczytaj też:
 • stazyz avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  No właśnie Ja proponuję najpierw wszystkie badania (troszeczkę trzeba się namęczyć, oczywiście...) a potem już tylko ulga... to tylko menopauza Ja właśnie mam taki nietypowy objaw; lęk wysokości, walczę z nim... bo przecież latałam szybowcem, skakałam ze spadochronem i nic... a teraz jakaś dziwna panika Eeeetam... może za jakiś czas przejdzie Na razie uzbrajam się w cierpliwośćhihihi
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Kilka razy przed snem miałam uczucie jakbym wewnątrz drżała.To dziwne uczucie..Zastanawiałam się dlaczego miałam takie uczucie.Po przeczytaniu arykułu dowiedziałam się,że to jeden z nietypowych objawów menopauzy
 • mejgosia avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  ja również skłaniam się ku propozycji przebadania się, jednak!Zwalając wszystko na meno, możemy przegapić poważną chorobę!
  Z nietypowych objawów mam chyba osłabioną psychikę, bo trudniej znoszę jakieś problemy nie umiem już sobie tak radzić jak kilka lat temu! Walczę z tym , aby nie popaść w depre i mam nadzieje ,że wygram!
 • dulcynea avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Objawy menopauzy mogą przypominać wiele innych powaźnych schorzeń. Ale niestety stereotypy trzymają się jeszcze mocno
  Muszę się przebadać, bo rzeczywiście można przegapić powaźną chorobę.
  Bo lekarz rodzinny w pewnym wieku pacjentce sugeruje tylko menopauzę
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ojj! Trochę rozbolała mnie głowa po tym artykule. Teraz już nie wiem, co mam u siebie zakwalifikować do chorób, a co zwalić na menopauzę:-woot)
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nie mam typowych objawów menopauzy ale te nietypowe mam wszystkie od dłuższego czasu Spróbuję jednak najpierw naturalne leki, poobserwuję się i potem pójdę do lekarza jeśli objawy będą się nasilały.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner konkursy na DK
FacebookTab