Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Jak schudnąć podczas menopauzy?

04.10.2013

Komentarzy: 5

Jak schudnąć podczas menopauzy?
Klimakterium stawia wszystko na głowie! Spokój zastępuje wybuchami złości, tężyznę fizyczną zmęczeniem, a szerokie biodra na krągły brzuszek. W takich warunkach trudno jest pracować nad sobą i swoim wyglądem. Ale my się nie poddajemy!

W poprzednim artykule wyjaśniłam, dlaczego kobietom w okresie menopauzy zaczyna przybywać sadełka na brzuchu, choć czują, że nie zmieniły za bardzo trybu życia. Dziś zobaczymy, jak sobie z tym problemem radzić.

Odchudzanie w czasie menopauzy

Przede wszystkim – zapomnij o drastycznych dietach. Brak estrogenów spowoduje, że nawet najmniejsza porcja kalorii będzie się odkładac na brzuchu. Odchudzając się stracisz krągłości z pupy, piersi, ud… ale nie z brzucha. Przez to będziesz się czuła jeszcze gorzej, bo zwiększą się dysproporcje w Twoim ciele.

Nie wolno Ci teraz nadmiernie obciążać organizmu – ma on wystarczająco dużo kłopotów i bez tego. Jedz częściej, ale mniejsze porcje (około 6 mini-posiłków dziennie), w regularnych odstępach czasu. Staraj się urozmaicać posiłki, ale niech w każdym z nich dominuje jeden składnik.

Koniecznie zwiększ w diecie udział produktów zawierających wapno i witaminę D (dobrze jest zjeść twarożek czy serek wiejski z nasionami lnu czy orzechami). Jedz jak najwięcej potraw z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (omega-3 i omega-6) – znajdziesz je w rybach morskich i olejach roślinnych.

Ćwiczenia podczas menopauzy

Przede wszystkim powinnaś poprawić kondycję mięśni brzucha, by te w naturalny sposób czerpały energię z nagromadzonego tam tłuszczu. Nie powinnaś się ograniczać do robienia brzuszków – dla Ciebie o wiele lepsze będą skłony z niewielkimi ciężarkami w dłoniach.

Joanna Pastuszka-Roczek

Przeczytaj też:
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Interesujacy artykuł, ciekawe rady. Większość z nich oczywiście stosuję. Przede wszystkim prowadzę aktywny tryb życia (pływam, jeżdżę na rowerze...) i wprowadziłam urozmaiconą dietę, no i... jem częściej, ale mniej. Tylko do wody mnie nie ciągnie Piję jej zdecydowanie za mało
 • Tess avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ciekawe porady, zaokrąglone brzuchy bardzo psują wygląd. Ogólnie jest lepsze samopoczucie gdy uda się zgubić kilka kilogramów, albo nie dopuści się do tego aby przytyć. Ja także piję za mało.
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bardzo pożyteczne rady i z wielu zamierzam skorzystać. W końcu konkrety, którymi będę mogła się kierować. Faktycznie gdy chudłam to widać to było na nogach i piersiach a mnie przecież zależy tylko na brzuchu.
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Zgodzę się się z tym,że te stosowanie ciągłych diet nie daje pozytywnego rezultatu,lecz to jak my sami wpływamy na naszą kondycję.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nareszcie konkretne rady jak prawidłowo się odchudzać w tym etapie życia.Zależy mi na pozbyciu się właśnie tłuzczyku na brzuchu.W porę przeczytałam ten artykuł.Skorzystam z podanych rad
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
FacebookTab