Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Czy można opóźnić menopauzę?

18.01.2011

Komentarzy: 14

Czy można opóźnić menopauzę?
Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety, stanowi efekt procesu starzenia się organizmu. Choć udaje się nam coraz bardziej wydłużać życie, to średni czas występowania menopauzy nie uległ zmianie. Nadal pojawia się ona pomiędzy 45. a 55. rokiem życia kobiety.

Pamiętajmy jednak, że wkraczając w okres przekwitania, możemy posiłkować się również naturalnymi środkami. Niektórych ziół można używać w celu łagodzenia lub zwalczania uciążliwych objawów menopauzy, jeśli nie chcemy lub nie możemy stosować HTZ.

W tym przypadku zalecamy szałwię przy uderzeniach gorąca , czarną porzeczkę przy schorzeniach układu moczowego, kwiaty czarnego bzu lub korzenie waleriany przy bezsenności. Uniwersalnymi w działaniu i bardzo skutecznymi ziołami są niepokalanek pospolity oraz koniczyna czerwona, zawierające w sobie fitohormony. Są to żeńskie hormony roślinne, powodujące naturalną stymulację estrogenową w organizmie kobiety – łagodzące tym samym objawy przekwitania.

Podsumowując, możemy odwlec przekwitanie oraz sprawić, by nie był to czas dla nas uciążliwy dzięki naturalnym sposobom oraz coraz bezpieczniejszym i bardziej zaawansowanym lekom. Nie da się jednak menopauzy uniknąć. Jakbyśmy się nie starały, jest ona przejściem w kolejny etap naszego życia – inny, lecz wcale nie gorszy czy odzierający nas z kobiecości. Nie ma się więc czego bać.

A. Złotkowska

Przeczytaj też:
 • Annagata avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Tylko czy jest sens opóźniania. tego,co prędzej czy później i tak musi nadejść.Każda kobieta przez to przechodzi.W tej chwili przy tak rozwiniętej medycynie jest mnóstwo środków łagodzących uciążliwe objawy menopauzy,a pozytywne nastawienie i odpowiednia dieta też zrobią swoje.
 • hallina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Myślę,że i genetyka i tytoń.Zawsze słyszałam i czytałam ,że panie palące wcześniej wchodzą w ten okres,więc na pewno coś w tym musi byc.Jeden dodatkowy czynnik przyspieszający menopauzę
 • Alfa avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nie jestem przekonana do ziół w przypadku łągodzenia objawów menopauzy. Ja na pewno skorzystam z HTZ. W mojej rodzinie kobiety ciężko przechodzą ten okres. Ale one nie miały dostępu do takiego poradnika jak wasz portal
 • malgosia74 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Stosując te wszystkie "złote środki" i cenne porady aby opóźnić menopauzę należy miec do niej pozytywne nastawienie gdyż według mnie to też działa na nasze samopczucie. Musimy zaakceptować ten okres w naszym życiu tak jak akcepyujemy wiele innych spraw mających znaczenie w naszym zyciu. Im pogodniejszy nastrój i optymistyczne podejście tym bardziej opóźnimy nadejście menopauzy a nawet będziemy lżej odczuwać jej początki .
 • hallina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Masz rację-myślę,że zamiast skupiac się na opóżnianiu najlepiej ten okres zaakceptowac i życ najpiękniej jak się tylko da
 • gwolska avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nawet do potów i zawrotów głowy można podejść z humorem. Kobieta spocona i gnuśna to widok raczej nieciekawy.
  malgosia74 ma poniekąd rację, że optymizm działa skutecznie na złagodzenie menopauzy.
 • summer avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Annagata - też się zastanawiam czy jest sens?

  Ja biorę od kilku 3 tygodni menoplant soya 40+. Podobno japonki dłużej są młode dzięki diecie "sojowej", ale u mnie nie wiem czy nie doprowadziła do wysypu pryszczy - chyba, że to z innego powodu.
 • jkokosza avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ja już dość długo biorę Menoplant soya-40 i nic mi sie nie dzieje takiego jak u Summer . Czuje się dobrze a czy to działa czy nie więc nie wypowiem się, ale warto dostarczyć organizmowi trochę hormonków bo to one odpowiedzialne są za nasze zdrowie.Summer myślę, że te pryszcze są u Ciebie z innego powodu, albo po prostu jesteś uczulona na jakiś składnik. Musisz przestać na jakiś czas i zobaczysz, czy pryszcze Ci znikną. Jak nie znikną trzeba szukać innej przyczyny.
 • karoligrz avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  wiadomo, że prędzej czy później każdą z nas to czeka. więc tak jak koleżanki piszą, również nie skupiałabym się na jakimś oddaleniu tego czynnika, tylko poprostu na jego zaakceptowaniu
 • issis avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Co prawda jeszcze mnie to nie dotyczy, ale każdą z nas kiedyś dorwie ten etap
 • tereska56 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Dzięki tym radom można nie tylko opóźnić nieco menopauze, ale spowodować,, że bedziemy zdrowsze.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Artykuł bardzo interesujący.Pytanie będące tematem tego artykułu zadaje sobie wiele kobiet.Zastanawiają się jak to można uzyskać.Znajdziemy tu odpowiedź.Mnie zastanawia zdanie "jogurty, kefiry oraz sery żółte, uchronią Cię ponadto przed osteoporozą".Czytałam artykuł o mleku i jego przetworach.http://www.menopauza.pl/odzywianie_2/racjonalne_odzywianie_sie/kontowersyjne_bialko_2.htmlPiszą tam ,że kazeina zawarta w mleku i jego przetworach "przyczynia się do powstawania i powiększania kamieni nerkowych i żółciowych, wyjaławia organizm z wielu mikroelementów, a także w procesie trawienia pozbawia nasz organizm rezerw wapnia wyciągając go z kości".Są więc dwie sprzeczne informacje
 • sirena46 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Na mnie te wszystkie preparaty na menopauzę nie działają. Stosowałam już chyba wszystkie możliwe na rynku i za wiele mi to nie dało. Chyba zacznę pić szałwię nie zaszkodzi, a może pomóc.Wypróbuję tez inne zioła.
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Już kiedyś gdzieś pisałam, że chyba miałam jakąś ciotkę w Japonii, bo jakoś do tej menopauzy mi nie po drodze Myślę, że wczesna, czy późna menopauza to sprawa genów.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner Zdrowaseniorka
FacebookTab