Menopauza O portalu

Menopauza.pl – wspieramy Twoje inicjatywy

menopauza-pl-wspieramy-twoje-inicjatywy

W jedności siła. Możliwość porozmawiania z kimś o wspólnych zainteresowaniach czy doświadczeniach jest ważna chyba dla każdej osoby. Poczucie wyalienowania wpędza nas w depresję, powoduje też niemoc twórczą, nic bowiem nie motywuje tak jak druga, równie zaangażowana osoba.

Portal Menopauza.pl ma na celu nie tylko edukować w zakresie menopauzy i andropauzy, ale również integrować osoby w podobnym wieku oraz rozwijać ich zainteresowania. Jakbyśmy jednak się nie starali, tworzymy społeczność wirtualną, a nie rzeczywistą. Nie znaczy to, że nie interesujemy się sprawami lokalnymi, wręcz przeciwnie. Pragniemy, aby nasz portal stał się bazą stowarzyszeń, fundacji i akcji profilaktycznych we wszystkich rejonach Polski. Jest to zadanie może karkołomne, ale mamy w sobie chęć działania i optymizm, które małymi kroczkami wypychają nas do przodu.

Pragniemy wspierać oraz promować Wasze inicjatywy. To co łączy nas – kobiety, to wspólne doświadczenia (jak w przypadku Amazonek), wspólne problemy życiowe, poglądy lub zainteresowania… I wcale nie musimy się ze sobą zgadzać, ba! Nawet nie powinnyśmy. Nic tak bowiem nie rozwija jak konstruktywna dyskusja, gdzie wszystkie strony mają wiedzę na dany temat, ale niekoniecznie ten sam punkt widzenia. Naprawdę fajnie jest czasem poczuć ogromną energię płynącą z takiej wspólnoty, dlatego pragniemy prezentować Wam, drogie Czytelniczki, przeróżne grupy z różnych krańców Polski.

Nie tylko zachęcamy do włączenia się w działalność bliskiego Wam stowarzyszenia czy fundacji, ale także do zakładania tego rodzaju grup w swoich okolicach. Macie pomysł, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Chcecie rozpromować swoją inicjatywę, lecz nie macie na to środków finansowych? Portal Menopauza.pl z przyjemnością pomoże Wam w takiej działalności. Najważniejsze wszak, byśmy nie czuły się pozostawione sobie, byśmy same organizowały akcje, które dotrą do innych.

Założenie stowarzyszenia mającego na celu zrzeszać osoby, bez chęci pozyskiwania np. środków finansowych od państwa, jest bardzo proste. Nie trzeba nawet rejestrować działalności. Zwykłe stowarzyszenie mogą tworzyć już 3 osoby (art. 40-43 ustawy: Prawo o stowarzyszeniach). Wymyślają one nazwę, określają cele, tworzą regulamin działalności, wskazują siedzibę i wybierają swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował zbiorowość. Organem nadzoru dla stowarzyszenia jest starosta (lub prezydent miasta, jeśli stowarzyszenie ma siedzibę w mieście). Stowarzyszenie zwykłe może rozpocząć działalność, jeśli w ciągu 30 dni od dnia podania informacji o założeniu, w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta nie zostanie wydany zakaz jego działalności.

A. Złotkowska

W jedności siła. Możliwość porozmawiania z kimś o wspólnych zainteresowaniach czy doświadczeniach jest ważna chyba dla każdej osoby. Poczucie wyalienowania wpędza nas w depresję, powoduje też niemoc twórczą, nic bowiem nie motywuje tak jak druga, równie zaangażowana osoba.

Procedura założenia stowarzyszenia jest bardzo prosta, a korzyści? Niewymierne. Stowarzyszenie to nie tylko wsparcie i możliwość podjęcia dyskusji, to również panele, warsztaty, a nawet pokazy. Nie chowajcie swoich talentów do szuflady, pochwalcie się nimi! Zakładając stowarzyszenie nie tylko pożytecznie zagospodarujecie swój czas, ale także pomożecie innym, zaktywizujecie osoby, które nie mogąc znaleźć na siebie pomysłu, popadły w codzienną rutynę.

Pamiętajcie, nie jesteście same! Menopauza.pl chętnie radzi i wspiera Wasze inicjatywy społeczne.

A. Złotkowska

Komentarze (8)

filodendron

7 lat temu

Witaj Marylko,bardzo mi miło Ciebie poznać 🙂 Mam nadzieję ,że będziesz z nami pisać i będziemy się wzajemnie pocieszać ,a do czytania jest bardzo wiele madrych artykułów,a Menóweczki tez są madre.

maryla

7 lat temu

Witam kochane kobietki.Wreszcie udalo mi sie poszukac cos dla siebie.Ciesze sie niezmiernie z tego ze taki portal jest i bedziemy mogly sobie nawzajem doradzac jak i pocieszac(mam taka nadzieje) i wiele madrych medycznych rzeczy sie dowiedziec jak i wziasc udzial w konkursach.Goraco Was pozdrawiam”WITOJCIE”( i BADZMY ZDROWE).Maryla

pati25

7 lat temu

Dla mnie ten portal Menopauza.pl jest po prostu super.Wiele ciekawych informacji uzyskałam na temat trudnego etapu w życiu każdej kobiety.Chętnie czytam wszystkie artykuły i biorę udział w konkursach

hallina

8 lat temu

Ja też lubię Małgosiu konkursy -choc jestem dużo starsza .Najbardziej jednak lubię konkursy gdzie trzeba coś napisac,wymyslec jakieś hasło.Mam nadzieję,że takie konkursy też na naszym forum będą się pojawiac

malgosia74

8 lat temu

Ja też mam 36 lat i lubię konkursy, bo kto ich nie lubi:) Od czasu kiedy zaczęły sie moje różne problemy i problemiki ze zdrowiem wolę poczytać w internecie na porządnych portalach do jakich zalicza sie oczywiście TEN jak kobiety radza sobie z dolegliwościami. Nie potrzebuje czytać czasopism gdyż tutaj znajduję cenne porady osób doświadczonych i mysle że piszą szczerze , bo po co zmyslać. Każda z nas orientuje sie na tyle dobrze w niektórych sprawach, że da sie wyczuć czytając dany komentarz czy to nie jest jakaś ściema. Społeczność lubi teraz coraz bardziej czerpać wiedzę z doświadczenia innych osób a ja sie do nich zaliczam 🙂

cali

8 lat temu

Fajne miesjce żeby spotkac się ,przeczytać ale i pogadać na forum np. o problemach, które albo ma albo bedzie miała każda z nas. Dziękuję redakcji za dział „Bliżej siebie”. Zastanawiam się cały czas na założeniem takiego własnie stowarzyszenia. Poczyniłam juz nawet pierwsze kroki – chce m.in. zaangażować w nie moją mamę 🙂

gwolska

8 lat temu

Ponieważ okres menopauzy teoretycznie spotka każdą z nas, dobrze jest już znacznie wcześniej zapoznać się z tą tematyką. Wiedza jest połową sukcesu w walce z przykrymi dolegliwościami menopauzy.

Małgorzata

8 lat temu

Droga Redakcjo, przyświeca Wam świetna misja! Chciałabym jednak zaznaczyć, że czytają Was również młodsze czytelniczki i to nie tylko ze względu na artkuły w ramce Przed menopauzą. Ja mam 36 lat, biorę udział w konkursach, rzadko komentuję, bo czasu mało:( ale zbieram wiadomości na temat tego okresu i staram się do niego przygotować. Najbardzieej lubię Sekskulturę, odżywianie, artykuły o tańcu i właśnie dział Bliżej siebie:)

Zostaw komentarz