Menopauza Przed menopauzą
Menopauza – czy to już?

A gdyby tak dało zatrzymać się czas… niestety, jest to niemożliwe. Stosujemy więc przeróżne triki i techniki, żeby nie myśleć o upływających dniach. Bardzo łatwo jest przegapić moment, kiedy zaczyna się przekwitanie. Jak rozpoznać jego objawy i jak z nimi walczyć?
Biologiczne życie kobiety dzieli się na kilka etapów. Są one ściśle związane z funkcjonowaniem kobiecego układu rozrodczego. Granicę między byciem dzieckiem a kobietą wyznacza moment pierwszego krwawienia. Z kolei wraz z ostatnim krwawieniem zaczyna się okres postmenopauzy.
Nie dzieje się to jednak z dnia na dzień – zanim kobiece jajniki, odpowiedzialne za cykl miesięczny, przestaną funkcjonować, mija trochę czasu. Okres ten, trwający mniej więcej dwa lata, nazywany jest przekwitaniem lub menopauzą.
Kiedy zaczyna się menopauza?
Pierwsze sygnał, że zaczynamy przekwitać, to nieregularne miesiączkowanie. Ponieważ w ciągu życia często doświadczałyśmy zmian długości cyklu miesięcznego (choćby z powodu choroby, używek, zmian klimatycznych), często lekceważymy ten objaw.
Powoli dochodzą kolejne wskazówki – zmiany hormonalne zaczynają coraz mocniej oddziaływać na kobiece ciało. Pojawiają się uderzenia gorąca, nocne poty, problemy ze skórą, pamięcią, kłopoty natury intymnej. Następują one jednak bardzo stopniowo, wręcz niezauważalnie. Są jak fala przypływu – niewinne, łagodne… aż odkrywamy, że jesteśmy po pas w wodzie.
Czy istnieje lekarstwo na menopauzę?
Klimakterium jest procesem naturalnym i nieuchronnym, dlatego nie ma na nie lekarstwa. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie bezradne – możemy skutecznie walczyć z nieprzyjemnymi objawami menopauzy.
Oleofarm
A gdyby tak dało zatrzymać się czas… niestety, jest to niemożliwe. Stosujemy więc przeróżne triki i techniki, żeby nie myśleć o upływających dniach. Bardzo łatwo jest przegapić moment, kiedy zaczyna się przekwitanie. Jak rozpoznać jego objawy i jak z nimi walczyć?
Choć natura powoli wygasza pracę jajników, równocześnie oferuje nam ratunek w postaci fitoestrogenów. Są to roślinne odpowiedniki hormonów płciowych człowieka, a ich przyjmowanie może zastąpić brakujące kobiecie estrogeny.
Jednymi z najbardziej skutecznych fitoestrogenów są lignany lniane – uzyskane z siemienia lnianego, które mają zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych w organizmie. Wpływają one korzystnie na procesy fizjologiczne zależne od estrogenów, ponieważ wykazują one właściwości estrogenopodobne. Lignany lniane mają również właściwości przeciwutleniające oraz korzystny wpływ na utrzymanie prawidłowych funkcji serca.
Nasz zdrowy, tradycyjny len wydaje się być przyjazny szczególnie polskim kobietom. Wzrasta przecież w tym samym, co my, klimacie! Znajdziemy go w preparacie Ligunin®. Jest to suplement tak bogaty w fitoestrogeny, że nie powinno się go łączyć z innymi preparatami hormonalnymi i HTZ.
Menopauza – czy to już?
Trudno powiedzieć, kiedy zaczyna się przekwitanie. Możemy jednak od samego początku łagodzić jego objawy, stosując odpowiednią suplementację.
Już dziś wypróbuj dobroczynne działanie polskiego lnu!
Oleofarm
« Andropauza a psychika mężczyzny
Aneczka2015
8 lat temu
Bardzo ciekawy artykuł, nie wiedziałam, że len jest taki pomocny w menopauzie.
elle@elle
9 lat temu
Sama sie zastanawiam czy to juz i moze warto zaoptrzyc sie w odpowiednie suplementy diety,soja,len
gogi
9 lat temu
Artykuł ciekawy.U mnie coś się też zaczęło dziać.Miesiączkuję co prawda regularnie ale są to okresy bardziej obfite niż wcześniej.Ale coś się dzieje z moją pamięcią…już mi mąż na to zwrócił dyskretnie uwagę i miewam częściej gorsze dni,płaczliwe,zmienne nastroje od euforii po prawie depresję.^_^
elle@elle
9 lat temu
Pati25 ja mam 43 lata i jeszcze jestem tuz przed menopauza ,ale slyszałam ze kobiety wczesnie miesiączkujące wchodza w menopauze wczesniej ,ja mialam 12 lat a moja mama była Menoweczką kolo 55 roku życia więc u kazdej z nas roznie to jest,a tak naprawde marze zeby urodzic jezcze jedno dziecko jak skoncze zaoczne studia i podejme prace w zawodzie.:)))
pati25
9 lat temu
Wszystko przed okresem menopauzy powinno postępować
stopniowo.Nawet to wygasanie jajników. moim przypadku było inaczej.Z dnia na dzień prrzestałam miesiączkować.
Pojawiały się wtedy pierwsze objawy.Nie sądziłam (miałam wtedy 35 lat),że to już menopauza
helas
10 lat temu
Świetny artykuł. Nie wiedziałam, że len świetnie łagodzi objawy menopauzy, wiedziałam tylko o soi. Ale teraz od dzisiaj, len na stałe zagości w moim domu :)))
Mindi
10 lat temu
Miałam wątpliwości czy weszłam w czas przekwitania. Ale objawy są, więc nie da się ukryć, to już menopauza. Cóż, skoro są takie dobre środki wspomagające to trzeba z tego korzystać aby przejść ten czas jak najłagodniej.
drobina
10 lat temu
Póki co, z menopauzą radzę sobie bez wspomagaczy. Stawiam na aktywność fizyczną i nie odczuwam żadnych skutków menopauzy, ale…gdyby coś zaczęło się dziać, to len chyba będzie pierwszy w kolejce:-X
memorka
10 lat temu
Preparat Ligunin jest mi dobrze znany, tak samo jak właściwości lnu. Zjadłam już sporo opakowań-teraz mam przerwę. Efekty takie sobie, ale chyba dobrze działało na serce, bo nie miałam kołatania, co jest moją zmorą. Dopadły mnie jeszcze wątpliwości, jak takie małe dwie kapsułki nadziane siemieniem (tyle wynosi dzienna dawka) mogą zadziałać? Przecież chyba lepiej zjeść łyżkę siemienia, albo pić olej lniany -przymierzam się do niego już od roku, a w lodówce stoi przeterminowana butelka o_O
dulcynea
10 lat temu
Nie wiedziałam , że len zawiera fitoestrogeny i to tak w nie bogaty.
Wiedziałam, że dobrze działa na skórę, włosy, przewód pokarmowy.:-X:-X
Stosujmy więc len z korzyścią dla zdrowia.:-X