leczenie-hormonalne-przyszlosci

Interesują cię naturalne substancje o działaniu hormonalnym? Śledzisz nowinki dotyczące walki z rakiem i leczenia hormonalnego? Jeśli jeszcze o tym nie słyszałaś, warto byś poznała pojęcia takie, jak SERM, Er beta czy genisteina.

SERM to skrót od angielskiej nazwy selective estrogen receptor modulator, czyli Wybiórczy Modulator Receptora Estrogenowego. Są to specjalnie skonstruowane hormony o działaniu estrogennym i antyestrogennym.

REKLAMA

Dlaczego estrogen jest taki ważny?

Estrogen, zwany popularnie hormonem kobiecym, jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania serca, układu krążenia, układu rozrodczego, prokreacji, jest również istotny w profilaktyce osteoporozy. W okresie menopauzy, z uwagi na zmiany w organizmie, często zachwiana zostaje równowaga hormonalna. Typowe objawy przekwitania to często efekt niedoboru hormonu kobiecego. Estrogenu nie może być jednak ani za mało, ani za dużo. Należy go hamować w kwestiach dotyczących macicy, tkanek piersi i w sytuacji podwyższonego ryzyka zachorowania na raka.

Rozwój nauki

Estrogenne i antyestrogenne właściwości niektórych hormonów roślinnych są znane od dawna. W ostatnich latach naukowcy poza receptorem estrogenu ER alfa, odkryli inny – ER beta. Znajduje się on w obrębie gruczołów mlecznych, macicy, jajników i w prostacie czyli wszędzie tam, gdzie hormony mogą przyspieszyć rozwój raka.

Anna Kwiatkowska

4 KOMENTARZE

  1. Ogromnie zainteresował mnie ten artykuł..Wszyscy czekają na to aby rak był uleczalny.To o czym mowa w artykule będzie dużym sukcesem w leczeniu raka i innych dolegliwości.I może dzięki temu znajdzie się lek również na moją chorobę.Tylko kiedy będzie to stosowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ