laser-w-walce-z-otyloscia

Otyłość jest najszybciej rozprzestrzeniającą się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Redukcja masy ciała prowadzi do zmniejszenia rozmiarów, lecz nie liczby komórek tłuszczowych. Jak skutecznie walczyć z otyłością? Czy zabiegi laserowe są skuteczne?

Media kreują styl życia i wzorce urody, a cellulit i nadwaga nie pasują do wizerunku współczesnej kobiety sukcesu. Nieodpowiedni styl życia, nieregularne posiłki oraz niewystarczająca aktywność fizyczna prowadzą do nadwagi i lokalnego otłuszczenia w najbardziej problematycznych miejscach, jakimi są pośladki, uda oraz brzuch.

REKLAMA

Laser na ratunek

Mianem pięknej sylwetki określa się pozbawione nadmiaru tkanki tłuszczowej, odpowiednio umięśnione, sprawne fizycznie ciało. Niestety – bardzo często daleko nam do ideału, a w wielu przypadkach można mówić wręcz o otyłości.

Odpowiedzią na powszechną otyłość są zabiegi medycyny estetycznej – mniej lub bardziej inwazyjne (na przykład liposukcja). Autorki artykułu postanowiły zbadać i ocenić skuteczność promieniowania niskoenergetycznego lasera w walce z lokalnym otłuszczeniem.

W literaturze promieniowanie laserowe niskoenergetyczne często nosi miano laseroterapii niskoenergetycznej. W badaniach z astosowano laser I-lipo, który skada się z czterech głowic, każda o mocy promieniowania 450mW. Generowana wiązka laserowa ma postać kolumnową, co umożliwia kontrolę nad ilością uwolnionego tłuszczu i zarazem pozwala zwiększyć efektywność zabiegu.

Aleksandra Krzyśków, Monika Wojciechów-Gazel

6 KOMENTARZE

  1. No to rewelecja! Szybko, bezboleśnie i……no właśnie, czy bezpiecznie? A co z tymi węzłami? ten rozbity tłuszczyk musi się przez nie jakoś wydostać! To pewnie duże obciążenie dla innych narządów również! Oj trzeba poczekać, aż metoda stanie się pewniejsza, czyli dowiemy się o skutkach ubocznych! Póki co , korzystajmy z bardziej bezpiecznych metod! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ