Infekcje miejsc intymnych Intymnie

Kwas mlekowy: odpowiedź na intymne problemy kobiet

kwas-mlekowy-odpowiedz-na-intymne-problemy-kobiet

Czy wiesz skąd biorą się nawracające infekcje intymne u kobiet? Przyczyna może kryć się w zbyt małej ilości bakterii z rodzaju Lactobacillus.

Bakterie z rodzaju Lactobacillus to pałeczki kwasu mlekowego, występujące naturalnie między innymi w naszej pochwie. Dzięki ich obecności i aktywności utrudniony jest rozwój niepożądanych bakterii i grzybów. Ich głównym metabolitem jest kwas mlekowy, którego odpowiedni poziom tworzy naturalną barierę chroniącą przed infekcjami intymnymi.

Naturalny kwas mlekowy w pochwie

Liczba pałeczek kwasu mlekowego w pochwie jest zależna od wielu czynników. Najwięcej Lactobacillus znajduje się w pochwie tuż przed miesiączką, natomiast ich liczba spada po ustaniu krwawienia. Spadek liczby pałeczek kwasu mlekowego obserwuje się też w trakcie ciąży, po menopauzie, przy stosowaniu antykoncepcji czy antybiotykoterapii. Taka sytuacja może prowadzić do zachwiania równowagi mikroflory pochwy umożliwić rozrost szkodliwych bakterii i grzybów – a w konsekwencji infekcje intymne.

Bakterie kwasu mlekowego jako probiotyki

Aby zapobiec zmniejszaniu się ilości pałeczek kwasu mlekowego w pochwie oraz dla odbudowy naturalnej flory pochwy warto przyjmować probiotyki, które zawierają specjalne szczepy Lactobacillus. Takim preparatem jest na przykład ProFemin Intima{nofollow}, który zawiera aż trzy specjalnie wyselekcjonowane szczepy kwasu mlekowego: Lactobacillus crispatus, Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus brevis. Szczepy te wchodzą w skład naturalnej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego.

Milena L.

Czy wiesz skąd biorą się nawracające infekcje intymne u kobiet? Przyczyna może kryć się w zbyt małej ilości bakterii z rodzaju Lactobacillus.

Właściwości szczepów kwasu mlekowego

Pałeczki kwasu mlekowego mają wiele naturalnych właściwości, m.in.:
• Zakwaszają środowisko pochwy poprzez produkcję kwasu mlekowego
• Zapobiegają kolonizacji pochwy przez bakterie chorobotwórcze
• Stymulują układ immunologiczny

Gatunek L. acidophilus to cała grupa, który zawiera w sobie także inne szczepy. To właśnie ten rodzaj kwasu mlekowego najliczniej zasiedla układ płciowy kobiet.

Szczep L. crispatus jest niezbędny przy zapobieganiu infekcji: bakteryjnego zapalenia pochwy i sromu, atrofii pochwy, nawracającego zapalenia dróg moczowych. Szczep utrzymuje niski poziom pH w drogach rodnych oraz hamuje rozwój bakterii E. coli.

Szczep L. brevis wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego i zapobiega namnażaniu się niekorzystnych bakterii przez produkowanie nadtlenku wodoru.

Milena L.

Komentarze (4)

pati25

8 lat temu

Wiemy doskonale jakie znaczenie ma kwas mlekoy dla naszego zdrowia intymnego.Ten artykuł przekonał mnie do stosowania tego suplementu 🙂 Trzeba będzie go zażywać

Mindi

9 lat temu

Suplementy z kwasem mlekowym to lek na czas awaryjny 🙂 Jak trzeba wspomagać organizm to dobrze mieć go pod ręką. Ja stosuję w czasie każdej kuracji antybiotykiem. Ale jeśli stan zapalny trwa długo to trzeba porobić specjalne badania bo pewnie już jest stan przewlekły i naturalnymi sposobami będzie trudno sobie poradzić.

mejgosia

9 lat temu

Jeszcze jeden suplement, który przydałoby się zażywać! Ale ja już się nie wyrabiam! Biorę już tego tyle ,że czasu mi brakuje! Co godzinę coś!:( Ale nad tym muszę pomyśleć, bo nadal mam problemy i być może to jest przyczyną?:\

Zostaw komentarz