Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia

Gdzie zabrać wnuki na wakacje?

19.03.2012

Komentarzy: 4

Gdzie zabrać wnuki na wakacje?
Jak ciekawie zorganizować czas wnukom? To na pewno częsta bolączka wszystkich zaangażowanych babć i dziadków. Sprawa staje się tym bardziej poważniejsza, kiedy w grę wchodzi czas letni, czyli okres szczególnie atrakcyjny dla maluchów i bardzo przez nie wyczekiwany. Dziadkowie głowią się podwójnie, bo przecież nie chcą zawieść swojego malucha. Oto kilka naszych propozycji na wakacje.

Dziadku, a te jagódki można jeść?

Wyprawa do lasu jest niezwykle atrakcyjna dla malucha, szczególnie, jeśli na co dzień mieszka w mieście. Jeśli mieszkacie na wsi lub w jej pobliżu, to raczej nie będzie z tym kłopotu. Zwykle w pobliżu znajdują się zagajniki, większe lasy lub ciekawe zielone zakątki do zwiedzania. Dzieci zwykle są chętne na piesze wycieczki. Takim spacerem poprawisz nie tylko swoją kondycję, ale też wykształcisz w wnuczku poczucie orientacji w terenie i zaciekawisz go przyrodą.

Możesz uczyć malucha jak rozpoznać drzewa i rośliny i zwyczajnie delektować się odpoczynkiem na łonie natury. Możecie wspólnie zbierać maliny i zbierać kwiaty na bukiet, który po powrocie ustawicie w domu na pamiątkę wspólnej wyprawy. Kto wie, może spotkacie po drodze wiewiórkę lub sarnę. To będą wrażenia, po których wnuk nie zaśnie z ekscytacji!

Jeśli mieszkacie w metropolii, postaraj się wybrać duży miejski park lub zróbcie sobie większą wyprawę za miasto. Pamiętajcie tylko, żeby nie przesadzić z odległością takiej pieszej wyprawy.

Anna Konopka

Przeczytaj też:
 • sara avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  bardzo fajne propozycje, jeszcze nie mam wnucząt, ale jak się doczekam zabiorę je wszędzie w miarę możliwości,Jeszcze ich nie ma na świecie a już je kocham babciną miłością hihi
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ja proponuje za granicą lub na wieś. Najlepiej to w góry. Sama mieszkam
  w górach i znam smak dzieciństwa w górach. Polecam
 • Komentarz został usunięty
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  A ja uważam,że wybierając się z wnukami,w ogóle z dziiećmi na urlop powinnyśmy zwracać uwagę na to aby nasze wnuki miały atrakcje,zabawy,wypełniony ten czas.Bo nie chodzi o to aby nam było dobrze na urlopie ale dzieciom,wnukom też.Aby się nie nudziły tylko były zadowolone.Żeby miło spędziły czas.I będą miały co opowiadać w pszedszkolu,szkole
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner konkursy na DK
FacebookTab