Osteoporoza Profilaktyka osteoporozy

Jak zmniejszyć ryzyko osteoporozy?

jak-zmniejszyc-ryzyko-osteoporozy

Osteoporoza to choroba dręcząca aż 3 miliony Polaków. Problem ten dotyczy ponad 30% kobiet w okresie klimakterium. Co zrobić, żeby ustrzec się przed strasznymi skutkami osteoporozy?

Osteoporoza stopniowo niszczy strukturę kości, co prowadzi do ich znacznego osłabienia, a w konsekwencji zwiększonej łamliwości. Choć zawartość wapnia w kościach naturalnie obniża się wraz z wiekiem, osteoporoza powoduje, że ten proces zachodzi znacznie szybciej.

Profilaktyka osteoporozy od najmłodszych lat

Aby naprawdę zmniejszyć ryzyko wystąpienia osteoporozy trzeba zacząć profilaktykę już od chwili urodzenia. Rozwijający się człowiek potrzebuje właściwych składników odżywczych, aby jego kości uzyskały odpowiednią masę i strukturę. Organizm potrzebuje przede wszystkim wapnia i fosforu, ale również wielu innych składników: magnezu, potasu, żelaza, fluoru, witamin: D, A, B6, K i C, białka i kwasów tłuszczowych omega-3.

Składniki mineralne (zwłaszcza wapń) są nieustannie absorbowane przez kości, dlatego przez całe życie należy je uzupełniać stosując właściwą dietę. Na naszych talerzach nie powinno zabraknąć produktów mlecznych, nabiału, ryb, owoców i warzyw. Trzeba pamiętać, że niektóre produkty hamują przyswajanie ważnych składników, a nawet przyczyniają się do osłabienia kości.

Badania na mocne kości

Przez wiele lat osteoporoza może zupełnie nie dawać o sobie znać. To choroba bezobjawowa. Najczęściej chorzy dowiadują się o niej już po pierwszym złamaniu. Po 40-tym roku życia warto przynajmniej raz w roku zrobić badania, które określą stan naszych kości.

Tekst sponsorowany

Osteoporoza to choroba dręcząca aż 3 miliony Polaków. Problem ten dotyczy ponad 30% kobiet w okresie klimakterium. Co zrobić, żeby ustrzec się przed strasznymi skutkami osteoporozy?

Nawet jeśli ubytek masy kostnej będzie niepokojąco duży można wciąż przeciwdziałać osteoporozie przyjmując preparaty, które dostarczą organizmowi składniki niezbędne dla prawidłowej budowy kości.

Jednym z najlepszych na rynku jest preparat CaDiK{nofollow}, który zawiera trzy najważniejsze składniki biorące udział w procesie budowy kości i zapobieganiu powstawania złogów w naczyniach krwionośnych: łatwo przyswajalny wapń oraz witaminy D3 i K2. Preparat ten polecany jest właśnie w trakcie osteoporozy lub po złamaniach. Bardzo dobrze sprawdza się dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym, u których ryzyko wystąpienia osteoporozy jest bardzo wysokie.

Nie da się całkowicie wyleczyć osteoporozy, ale dzięki wczesnej profilaktyce, zdrowemu odżywianiu i – odpowiednej podaży składników mineralnych i witamin możliwe jest zahamowanie jej rozwoju i normalne funkcjonowanie.

Tekst sponsorowany

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

Ta choroba mnie przeraża.Aby do niej nie dopuścić dbam o prawidłową dietę,aktywność fizyczną.Zażywam też suplemen diety wapń z muszli ostryg.

Mindi

6 lat temu

Kilka lat temu zrobiłam sobie badania kości i wynik był dobry. Po nowym roku muszę powtórzyć badania, tym bardziej, że te potrzebne minerały słabo mi się przyswajają. Staram się jeść rozsądnie i czasami wspomagam suplementami, ale trzeba być czujnym.

Tess

6 lat temu

Ważny temat okresu dojrzałego. Zrobiłam badanie kości i mam je w dobrym stanie. Jednak dbam o siebie, o zróżnicowaną dietę i staram się dużo spacerować, także trochę gimnastykować.

elle@elle

6 lat temu

Właśnie razem z mama jesteśmy zapisane do poradni osteoporozy na powtórne badanie desyntometryczne robi sie je co dwa lata.Ja ostatnio miałam dobry wynik ,ale lekarz kazał mi schudnąć,więcej się ruszac i rzucić palenie(z tym najtrudniej)a dla profilaktyki calcium vitrum z muszli ostryg i d3.

Zostaw komentarz