Intymnie Problemy intymne kobiet

Jak unikać problemów intymnych?

jak unikać problemów intymnych

Aby cieszyć się zdrowiem intymnym, trzeba posiadać komplet ważnych informacji. Czy wiesz gdzie czają się pułapki i jak je ominąć nieprzyjemności intymne? Czy do codziennej higieny warto użyć zwykłego mydła i jakie wady mogą mieć podpaski i tampony? Co Ci grozi, jeśli nosisz wkładki?

Domowe sposoby włóż między bajki

Odczuwasz uciążliwe swędzenie, pieczenie czy zauważyłaś nietypową wydzielinę? Z pewnością przytrafił Cię się kłopot z miejscami intymnymi. Nie warto próbować sobie pomóc stosując sprawdzonych babcinych płukanek, kefirów i innych czarów.

Na internetowych forach aż roi się od irracjonalnych porad na kobiece dolegliwości tego typu. Niezawodne bywają podobno mikstury z użyciem czosnku, cebuli czy soku z kiszonych ogórków… Oczywiście spożywanie produktów kwaśnych (mlecznych, z ogórków czy kapusty) dobrze robi na poprawę flory bakteryjnej naszego układu moczowo-płciowego, jednak ma niewiele wspólnego z jego odbudową i trwałą regeneracją.

Dobroczynne probiotyki

W tym celu naukowcy i lekarze polecają probiotyki, które dostarczają bakterii Lactobacillus. Odpowiadają one za wytwarzanie kwasu mlekowego, który nasze pH utrzymuje w stanie kwaśnym. Jedno jest pewne, w przypadku poważniejszej infekcji niezwłocznie trzeba się zgłosić do lekarza, który zaleci odpowiednią kurację.

Anna Konopka

Aby cieszyć się zdrowiem intymnym, trzeba posiadać komplet ważnych informacji. Czy wiesz gdzie czają się pułapki i jak je ominąć nieprzyjemności intymne? Czy do codziennej higieny warto użyć zwykłego mydła i jakie wady mogą mieć podpaski i tampony? Co Ci grozi, jeśli nosisz wkładki?

Ostrożnie z niebezpiecznie modną chemią!

Współczesne kobiety nałogowo ulegają trendom (często nawet niejasnym dla nich samych), które serwuje nam prasa, telewizja i internet. Naukowcy i lekarze biją na alarm i przestrzegają przed szkodliwym działaniom wszechobecnej chemii, zawartej m.in. w wątpliwej jakości podpaskach, wkładkach, tamponach i zapachowych mydłach do higieny intymnej.

Niestety nadmiar chemii w środkach higienicznych jest bezpośrednią przyczyną zmian w błonie śluzowej okolic intymnych. W konsekwencji otrzymujemy zaczerwienienia, spuchnięcia, serowate wydzieliny, czasem zmieszane z krwią, suchość pochwy i inne. Powtarzalność i brak zmiany sposobów utrzymywania higieny intymnej może doprowadzić nawet do powstania nowotworów, np. raka sromu.

Anna Konopka

Komentarze (7)

Emilly27k

7 lat temu

Oczywiście ,że codzienna pielęgnacja intymności pomaga.
Gdy będzie problem wymagał większej pomocy to ja również polecam wizytę u lekarza ginekologa.

pati25

9 lat temu

Ciekawy artykuł.Nie zmagam się z żadnym problemem intymnym.Na szczęście.Jak dotknie nas jakiś problem intymny to najlepiej zwrócić się z nim do lekarza ginekologa.On przepisze odpowiednie leki.

elle@elle

9 lat temu

A wiecie kobietki,sa nawet tampony higieniczne z probiotykiem ,tak!niestety próbka była już niedostępna,ale sprawdze oferte raz jeszcze.

syrenka321

9 lat temu

dla mnie najwieksze problemy zawsze byly z infekcjami intymnymi, dlugo to trwalo az znalazlam odpowiedni probiotyk, ktory skutecznie kolobnizuje pochwe, przez co chroni ja przed infekcjami w kazdym etapie mojego cyklu, sposrod wielu wyprobowanych najlesze okazaly sie probiotyki provag i lactovaginal, oba zresztą posiadaja Polskie szczepy bakterii dzieki czemu zawdzieczaja swoja skutecznosc, jeden jest dopochwowy, a drugi doustny, stosuje w zaleznosci ktory mi bardziej odpowiada w danym czasie (okres, podroze itp.)

flinta_13

10 lat temu

artykuł pierwsza klasa!!! kazda z nas zapewne borykala sie juz z takimi problemami! zapewno znalazła kazda z was na nie sposób:)

drobina

11 lat temu

Bardzo interesujacy artykuł. Nigdy nie ulegam trendom serwowanych przez telewizję, prasę czy radio. Przy wyborze środków higienicznych kieruję się zdrowym rozsądkiem, a nie modą i wygodą (tampony się kłaniają!). Ten atrykuł jest dla mnie potwierdzeniem, że mam rację.

Zostaw komentarz