jak-radzic-sobie-z-uderzeniami-goraca

Menopauza stanowi trudny okres w życiu kobiety. Niektóre panie niechętnie powracają do wspomnień związanych z przekwitaniem. W jaki sposób można zredukować kłopotliwe uderzenia gorąca?

Za dokuczliwe objawy przekwitania odpowiadają zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie kobiety. W pewnym wieku gwałtownie spada stężenie estrogenów. Niedobór żeńskich hormonów płciowych odbija się negatywnie na samopoczuciu pań. Niektóre z nich skarżą się na uderzenia gorąca, którym towarzyszy ogólne rozdrażnienie. W jaki sposób można złagodzić dokuczliwe objawy menopauzy?

Zmiana diety

Kobiety w okresie przekwitania powinny zmodyfikować dotychczasowe nawyki żywieniowe. Warto ograniczyć spożycie wyrobów mięsnych. W ich miejsce należy wprowadzić ryby, warzywa i owoce. Rośliny stanowią źródło fitoestrogenów, czyli związków, które pod względem budowy chemicznej przypominają ludzkie estrogeny. Wzbogacając jadłospis o soję, orzechy czy siemię lniane, dostarczamy sobie związków pomagających łagodzić objawy menopauzy.

Wybierając posiłki, sięgajmy po dania letnie i chłodne. Gorące potrawy są jednym z czynników mogących wywołać uderzenia gorąca u pań po menopauzie. W związku z tym, iż ostre przyprawy często wykazują właściwości rozgrzewające, należy unikać pikantnych smakołyków.

Konsultacja specjalisty

Czasem uderzenia gorąca są na tyle dokuczliwe, iż tradycyjne rozwiązania nie przynoszą pożądanych rezultatów. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty. Lekarz pomoże wybrać preparat łagodzący objawy menopauzy.

Suplementy diety na bazie fitoestrogenów

W związku z tym, iż nasza dieta nie jest w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania na fitoestrogeny, dużą popularnością cieszą się suplementy diety zawierające te substancje. Tego typu preparaty uzupełniają niedobór estrogenów i tym samym łagodzą uciążliwe objawy przekwitania.

Suplement diety Ligunin TermoStop został opracowany z myślą o paniach, które zmagają się z uderzeniami gorąca. Preparat ten zawiera ekstrakt z szyszek chmielu standaryzowany na 8-prenylnarygeninę, która wykazuje najwyższą aktywność spośród dotychczas poznanych fitoestrogenów. Działanie ekstraktu z chmielu wspomagają lignany lniane, czyli fitoestrogeny uzyskane z siemienia lnianego.

Tekst sponsorowany