Menopauza Menopauza w umyśle

Jak mu powiedzieć, że przekwitam?

jak-mu-powiedziec-ze-przekwitam

Przy ulubionej filiżance herbaty czy kieliszku wina, wieczorem w łóżku czy podczas domowej krzątaniny w kuchni – znajdź odpowiedni dla Was moment i opowiedz swojemu mężczyźnie o okresie, w który wkraczasz.

Menopauza – to tylko jedno słowo

… dlatego po prostu to zrób, wyduś je z siebie. Warto, ponieważ świadomy zmian w Twoim życiu mężczyzna, będzie brał na Ciebie poprawkę, kiedy objawy mogą być zbyt uciążliwe dla Ciebie i dla niego.

Nie możesz mieć do niego pretensji, ponieważ sam na to nie wpadł. Menopauza jest etapem życia, który czasem ciężko jest samej sobie uświadomić, a co dopiero zauważyć go otoczeni.
Pamiętaj więc: W każdym związku i na każdym jego etapie rozmowa jest podstawą. Ludzie, którzy mówią o swoich pragnieniach, potrzebach, uczuciach są szczęśliwsi i dają szansę swojej drugiej połówce na zrozumienie. Dlatego, banalnie brzmiące słowa, że „warto rozmawiać” są podstawą każdej zdrowej relacji międzyludzkiej.

Oczywiście, możesz (i nawet powinnaś) posłużyć się pomocami dydaktycznymi. Idealne do tego celu będą witryny internetowe (jak nasz portal ;)), książki, filmy, a nawet… spektakl w teatrze.

Jeżeli w Twoim mieście na afiszu pojawi się przedstawienie muzyczne Elżbiety Jodłowskiej Klimakterium i już, to nie zastanawiaj się ani przez chwilę, tylko rezerwuj bilety i zagwarantuj sobie i swojemu mężowi wyśmienitą zabawę.

(Koniecznie przeczytaj wywiad z Elżbietą Jodłowską – autorką scenariusza i aktorką spektaklu „Klimakterium i już”).

Zuzanna Górka

Przy ulubionej filiżance herbaty czy kieliszku wina, wieczorem w łóżku czy podczas domowej krzątaniny w kuchni – znajdź odpowiedni dla Was moment i opowiedz swojemu mężczyźnie o okresie, w który wkraczasz.

Nie taki diabeł straszny, gdy wiesz czego się spodziewać

Wybierz swój sposób i uświadom swojego mężczyznę o wszystkich aspektach menopauzy – biologicznych, psychicznych, fizycznych. Na pewno będziesz mogła liczyć na jego zrozumienie, opiekuńczość i ciepło. On także lepiej „poukłada sobie w głowie” Twoje zachowanie. A poza tym zasługuje na to, aby wiedzieć, co przeżywasz i jak się czujesz.

On sam poczuje się prawdopodobnie doceniony i dowartościowany, że angażujesz go w tak ważny aspekt swojego życia, co również potwierdza Waszą więź i bliskość. Oczywiście, podskoczy mu także jego męskie ego, które lubi czuć się ważne. Jak nie trudno się domyśleć w związku, który łączy przyjaźń, zaufanie i obustronna chęć rozmowy, można czerpać radość i miłość pełnymi garściami.

Drogie Panie, rozmawiajmy i angażujmy swoich Panów w nasze życie. W miłości nie ma tematów tabu!

Zuzanna Górka

Komentarze (4)

pati25

10 lat temu

Menopauza jest trudnym etapem w życiu kobiety i należy o nim rozmawiać.Powinno się.Tylko czy każdy mężczyzna chciałby słuchać o naszych problemach menopauzalnych…

filodendron

10 lat temu

To nie powinien byc temat tabu . Prawdę mówiąc to mąż pierwszy zaczął ze mna mówić o menopauzie,bo myslałam ,że do niej jeszcze mi daleko.Zapisał mnie na badania dla kobiet menopauzalnych ,taki był program w naszym szpitalu ,lekarz mnie zbadał ,specjalna asystentka od menopauzy dała mi broszury i ziołowe tabletki do wypróbowania i to wszystko .ja przeczytałam mnóstwo na ten temat ,on też .i przestalismy sobie zawracać głowę menopauzą.

mejgosia

10 lat temu

W miłości nie ma tematów tabu! – To prawda prawdziwa!
Ja z mężem rozmawiam o wszystkim i nie ma tematu który byśmy omijali, a o menopauzie rozmawialiśmy ….w łóżku ! 🙂

Zostaw komentarz