Męska Strefa Zaburzenia erekcji

Jak leczyć problemy z erekcją?

jak-leczyc-problemy-z-erekcja

Odkrycie przez mężczyznę, że z jego męskością zaczyna dziać się coś niepokojącego, wpływa wysoce destrukcyjnie na jego poczucie własnej wartości. Reakcje mogą być różne: od niedowierzania, że właśnie nam się to przytrafia, po częściową akceptację.

Kiedy powinniśmy zacząć się niepokoić…

Tak jak każdy, choćby najdoskonalszy, sprzęt czasami zawodzi, również w życiu seksualnym przydarzają się momenty, gdy “coś nie styka”. Kiedy przytrafiają się one dość sporadycznie, kilka razy w miesiącu, to jeszcze nie powód do niepokoju. Gorzej, gdy problem z wystarczającym wzwodem zdarza się w 25% podejmowanych prób. Zatem dopiero co czwarte nieudane zbliżenie intymne oznacza, że powinniśmy podjąć odpowiednie działania.

Przyczyn niedyspozycji seksualnej mężczyzn jest wiele. Mogą mieć one podłoże zarówno fizyczne jak i psychiczne. Z pewnością częstotliwość zaburzeń erekcji wzrasta wraz z wiekiem. To jednak wiek jest najmniej miarodajną przyczyną tych dolegliwości.

Natomiast w największym stopniu na naszą sprawność seksualną ma wpływ jakość naszego dotychczasowego życia. Każda sytuacja stresogenna, niepowodzenia, depresja mogą przyczyniać się do niepowodzeń seksualnych. Dodatkowo sytuacji w sypialni nie sprzyjają różnego rodzaju używki jak alkohol czy papierosy.

Problemów z pożyciem seksualnym nie należy bagatelizować, ponieważ mogą być one również sygnałem poważnych dolegliwości takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca.

Borys

Odkrycie przez mężczyznę, że z jego męskością zaczyna dziać się coś niepokojącego, wpływa wysoce destrukcyjnie na jego poczucie własnej wartości. Reakcje mogą być różne: od niedowierzania, że właśnie nam się to przytrafia, po częściową akceptację.

To nie tylko problemy mężczyzn…

Problem nieudanego życia seksualnego dotyka obojga partnerów. Z jednej strony panowie mogą poczuć, że to koniec bycia w pełni mężczyzną. Z drugiej, kobiety często mają poczucie winy, jakby nie były już wystarczająco atrakcyjne dla swoich partnerów. Sytuacji mogła by pomóc szczera rozmowa, jednak często wstydzimy się o tym porozmawiać.

Często najprostsze rozwiązania bywają najskuteczniejsze. Choć w tym przypadku wymaga to odwagi ze strony partnera i partnerki, należy spróbować.

Czy można temu jakoś zaradzić…

Jeśli problem jest poważny i pojawia się w co czwartym zbliżeniu lub częściej, należy zgłosić się do lekarza. Większość mężczyzn odkłada tą wizytę, myśląc że i tak nic im nie pomoże albo liczą, że problem sam się rozwiąże. Należy jednak pamiętać, że problem z erekcją to nie dożywotni wyrok.

We współczesnej medycynie istnieje wiele sposobów na poprawę sprawności seksualnej. Właściwie dobrana kuracja pozwala na normalne w pełni satysfakcjonujące zbliżenia. Jednak niezbędny jest kontakt z lekarzem, a im wcześniej zdecydujemy się na ten krok, tym większą mamy szansę na powrót do pełnej sprawności seksualnej.

Borys

Komentarze (2)

Mindi

9 lat temu

Zastanawiam się czy mężczyźni są już na tyle otwarci, żeby rozmawiać na temat swoich problemów z potencją. Myślę, że wiele można już pomóc w tej dziedzinie tylko sami muszą zdecydować się to zgłosić lekarzowi. Spotkałam się z opinią pana, który twierdzi, że chodzimy do ginekologa bo lubimy i jest to dla nas nic znaczącego. W ich przypadku to rzecz dużo poważniejsza… i dlatego on nie zamierza… Nie wiem czy ta opinia jest odosobniona.

pati25

9 lat temu

Problem ten często spotyka mężczyzn.Mogą być różne przyczyny tego problemu.Istnieje możliwość leczenia,tylko mężcczyzna musi pozbyć się wstydu i udać się do lekarza.Ważne jest też wsparcie partnerki

Zostaw komentarz