Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia

Leczenie hormonalne przyszłości

04.12.2014

Komentarzy: 4

Leczenie hormonalne przyszłości
Interesują cię naturalne substancje o działaniu hormonalnym? Śledzisz nowinki dotyczące walki z rakiem i leczenia hormonalnego? Jeśli jeszcze o tym nie słyszałaś, warto byś poznała pojęcia takie, jak SERM, Er beta czy genisteina.

SERM to skrót od angielskiej nazwy selective estrogen receptor modulator, czyli Wybiórczy Modulator Receptora Estrogenowego. Są to specjalnie skonstruowane hormony o działaniu estrogennym i antyestrogennym.

Dlaczego estrogen jest taki ważny?

Estrogen, zwany popularnie hormonem kobiecym, jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania serca, układu krążenia, układu rozrodczego, prokreacji, jest również istotny w profilaktyce osteoporozy. W okresie menopauzy, z uwagi na zmiany w organizmie, często zachwiana zostaje równowaga hormonalna. Typowe objawy przekwitania to często efekt niedoboru hormonu kobiecego. Estrogenu nie może być jednak ani za mało, ani za dużo. Należy go hamować w kwestiach dotyczących macicy, tkanek piersi i w sytuacji podwyższonego ryzyka zachorowania na raka.

Rozwój nauki

Estrogenne i antyestrogenne właściwości niektórych hormonów roślinnych są znane od dawna. W ostatnich latach naukowcy poza receptorem estrogenu ER alfa, odkryli inny – ER beta. Znajduje się on w obrębie gruczołów mlecznych, macicy, jajników i w prostacie czyli wszędzie tam, gdzie hormony mogą przyspieszyć rozwój raka.

Anna Kwiatkowska

Przeczytaj też:
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ogromnie zainteresował mnie ten artykuł..Wszyscy czekają na to aby rak był uleczalny.To o czym mowa w artykule będzie dużym sukcesem w leczeniu raka i innych dolegliwości.I może dzięki temu znajdzie się lek również na moją chorobę.Tylko kiedy będzie to stosowane
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Pati masz racje artykuł jest bardzo dobry zwłaszcza,że medycyna praktycznie cały czas podąża na przód
 • piszanka48 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Może w końcu ta wstrętna choroba przestanie zbierać swoje "żniwo" Ostatnio deszła moja znajoma właśnie na nowotwór.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Tak wiele osób chorych,w tym także dzieci czekają na lekarstwo na raka.Oby wynaleziono ten lek jak najszybciej
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner konkursy na DK
FacebookTab