gdzie-zabrac-wnuki-na-wakacje

Gdzie zabrać wnuki na wakacje? To na pewno częsta bolączka wszystkich zaangażowanych babć i dziadków. Sprawa staje się tym bardziej poważniejsza, kiedy w grę wchodzi czas letni, czyli okres szczególnie atrakcyjny dla maluchów i bardzo przez nie wyczekiwany. Dziadkowie głowią się podwójnie, bo przecież nie chcą zawieść swojego malucha. Oto kilka naszych propozycji na wakacje.

 

REKLAMA

Babciu, a ten wielki kotek to lew?

Zoo to świetny pomysł na rozrywkę, mini lekcję przyrody oraz na dostarczenie podstawowej wiedzy o różnych gatunkach zwierzaków z całego świata. szczególnie, że nieraz bohaterami bajek są egzotyczne zwierzęta, których nie można zobaczyć za oknem.

Wszystkie dzieci kochają zoo – to nie ulega wątpliwości, dlatego od czasu do czasu warto maluchom zafundować długi dzień w ciekawym ogrodzie zoologicznym. Jest to co prawda pomysł na jeden dzień, ale ile za to maluch może się dowiedzieć nowych rzeczy o zwierzętach. Każda kolejna wizyta jest okazją do obserwacji nowych zachowań zwierząt i nauki – w końcu nie da się wszystkiego zapamiętać od razu To będzie miły czas, odpowiesz na wiele pytań, a sama pewnie też poznasz jakąś ciekawostkę z życia zwierząt.

Jeśli nie lubicie zoo, a maluch boi się ryczących gepardów i zwinnych jaszczurek, to można wybrać ogród botaniczny lub inne ciekawe miejsce związane z przyrodą, także o konkretnej tematyce, jak np. ogród japoński.

Anna Konopka

4 KOMENTARZE

  1. A ja uważam,że wybierając się z wnukami,w ogóle z dziiećmi na urlop powinnyśmy zwracać uwagę na to aby nasze wnuki miały atrakcje,zabawy,wypełniony ten czas.Bo nie chodzi o to aby nam było dobrze na urlopie ale dzieciom,wnukom też.Aby się nie nudziły tylko były zadowolone.Żeby miło spędziły czas.I będą miały co opowiadać w pszedszkolu,szkole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ