Eurowizja 2017 Styl życia

Eurowizja 2017 – kogo możemy zobaczyć w Krajowych Eliminacjach?

Eurowizja 2017

Choć do Eurowizji w Kijowie pozostało nieco ponad 4 miesiące, telewizyjna machina ruszyła. Poszczególne kraje wybierają swoich reprezentantów i piosenki, które zostaną wykonane na Ukrainie. Telewizja Polska długo zwlekała z opublikowaniem regulaminu Krajowych Eliminacji. W końcu i ona ujawniła swoje kryteria wyboru reprezentanta na Eurowizję. Regulamin Krajowych Eliminacji został opublikowany 27 grudnia. Czy Eurowizja 2017 przyciągnie znane nazwiska? O tym dowiemy się już niebawem. Czas na nadsyłanie zgłoszeń mija 20 stycznia. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu poznamy nazwiska artystów zakwalifikowanych do finału Krajowych Eliminacji do Eurowizji.

Na razie trwa etap nadsyłania zgłoszeń do Krajowych Eliminacji na Eurowizję 2017.  Nie wiemy, kto wyraził chęć reprezentowania Polski w Kijowie, z pewnością nie będą to jednak zagraniczni wykonawcy. Tym razem Telewizja Polska zastrzegła w regulaminie, że główny wykonawca musi posiadać obywatelstwo polskie. Nie może też równolegle uczestniczyć w zagranicznych preselekcjach do Eurowizji. Obywatelstwo kompozytorów, twórców tekstu, chórzystów i tancerzy nie jest regulowane przez regulamin.

Kiedy odbędą się Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2017? Kto na nich na pewno nie wystąpi?

Choć   ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń Telewizja Polska wybierze 5-10 uczestników Krajowych Eliminacji, już dziś wiadomo, kto z pewnością nie zgłosi swojej kandydatury. Podczas polskich preselekcji do Eurowizji, które odbędą się 11 lutego w Warszawie, z pewnością nie usłyszymy Varius Manx ani Kasi Stankiewicz. Daria Zawiałow na swoim fanpage`u oświadczyła natomiast, że dziękuję za miłe słowa fanów, którzy chcieliby ją zobaczyć na Eurowizji, ale w tym roku z pewnością się nie zgłosi do rywalizacji. Trudno się temu dziwić, wszak autorka przeboju „Kundel bury”  na początku roku wydaje swój debiutancki album, który z pewnością doczeka się szeroko zakrojonej akcji promocyjnej.  Pogłoski o swoim starcie w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji zdementował też idol nastolatek –  Dawid Kwiatkowski.  W Eurowizji 2017 na pewno nie wezmą też udziału Agnieszka Chylińska i Beata Kozidrak.

Eurowizja 2017 – czy Mateusz Maga wystąpi w preselekcjach?

Kto wyraził zainteresowanie Krajowymi Eliminacjami do Eurowizji? Na razie wymienia się kilka nazwisk. Znamy też dwie eurowizyjne propozycje.  Swoją chęć udziału w preselekcjach eurowizyjnych zgłosił m.in. Mateusz Maga, kontrowersyjny model znany z udziału w jednej z ostatnich edycji  programu Top Model. Wkrótce po tym, jak wszyscy zaczęli zastanawiać się nad jego umiejętnościami wokalnymi, celebryta zamieścił w internecie eurowizyjną propozycję „First Kiss”. Piosenka ta jest mocno przerobiona komputerowo, dlatego też pojawiają się głosy, że Mateusz Maga może nie umieć śpiewać.   AreQue to początkujący artysta, za którym nie stoi żadna wielka wytwórnia muzyczna ani udział w znanym programie telewizyjnym. Niemniej zgłoszony przez niego utwór wywarł lepsze wrażenie na fanach Eurowizji niż „First Kiss” Mateusza Magi.

Doda pojedzie na Eurowizję do Kijowa?

Ledwo Michał Szpak wrócił do Polski jako bohater i zdobywca 8. miejsca w Sztokholmie – artysta zajął 3. miejsce w televotingu, a Doda zaczęła informować prasę o swoich eurowizyjnych aspiracjach.  Artystka, która swoją karierę rozpoczynała z grupą Virgin pod przywództwem Tomka Luberta, miałaby zgłosić do Krajowych Eliminacji utwór napisany przez zagranicznych twórców. Czy będzie to hit, który zapewni jej udział w koncercie, który odbędzie się w siedzibie TVP 11 lutego? W przypadku zakwalifikowania się Dody do Krajowych Eliminacji Telewizja Publiczna mogłaby liczyć na darmową reklamę. Wszak artystka jest jednym z najgorętszych nazwisk polskiego show-biznesu.

Margaret wciąż zainteresowana Eurowizją?

Inną popularną artystką, która być może weźmie udział w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2017 jest Margaret. Choć w zeszłym roku musiała pogodzić się z werdyktem publiczności, która bilet do Sztokholmu przekazała Michałowi Szpakowi, jej wytwórnia jest zainteresowana szerszą promocją artystki. Margaret dzięki udziałowi w preselekcjach eurowizyjnych stała się sławna za granicą, tego lata wystąpiła kilkukrotnie na koncertach w Szwecji.

 

Gosia Andrzejewicz – to byłaby jej druga Eurowizja

Gosia Andrzejewicz już od dawna zapowiadała powrót na eurowizyjną scenę. Nie każdy o tym wie, ale „Wojowniczka” ma na swoim koncie występ na Eurowizji 2005. Wspierała wówczas występ Ivana i Delfina. Na scenie można było zobaczyć ją wraz z akordeonem.  Co ciekawe, Eurowizja 2005 była organizowana w Kijowie, w przypadku wygranej w Krajowych Eliminacjach Gosia Andrzejewicz powróciłaby zatem do tego samego miasta.  Podobno piosenkarka wysłała już swoje zgłoszenie.

Anna Cyzon od dawna pracowała nad piosenkami na Eurowizję

Anna Cyzon już jakiś czas temu na swoim  fanpage`u zapytała fanów, co sądzą o załączonych piosenkach. Były to utwory, które piosenkarka stworzyła z myślą o Eurowizji 2017. Podobno Anna Cyzon zgłosiła się do preselekcji. Czy jej zgłoszenie przypadnie do gustu jurorom dokonującym wstępnej selekcji zgłoszonych utworów?

Marta Zalewska podbije Kijów?

Wśród zainteresowanych Eurowizją 2017 jest też Marta Zalewska. Ta młoda, polska artystka dała się poznać szerszej publiczności podczas ubiegłorocznych opolskich Debiutów.  Prowadziła też program Hip Hip Hurra emitowany jesienią na antenie TVP.  Jeśli wierzyć plotkom, istnieje spora szansa, że do Krajowych Eliminacji zgłosi się też Anna Karwan znana z The Voice of Poland.

Reasumując, większość wielkich gwiazd dementuje pogłoski o swoim udziale w eurowizyjnych preselekcjach. Konkurs budzi natomiast zainteresowanie wśród początkujących artystów oraz tych, o których przez pewien czas nie było głośno. Wyjątek stanowi Margaret, która być może zgłosi się do preselekcji. Obecnie pracuje w Szwecji nad materiałem na nową płytę.

Irmina Cieślik

Dodaj komentarz