Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia
Tematy

Laser w walce z otyłością

09.01.2013

Komentarzy: 6

Laser w walce z otyłością
Otyłość jest najszybciej rozprzestrzeniającą się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Redukcja masy ciała prowadzi do zmniejszenia rozmiarów, lecz nie liczby komórek tłuszczowych. Jak skutecznie walczyć z otyłością? Czy zabiegi laserowe są skuteczne?

Media kreują styl życia i wzorce urody, a cellulit i nadwaga nie pasują do wizerunku współczesnej kobiety sukcesu. Nieodpowiedni styl życia, nieregularne posiłki oraz niewystarczająca aktywność fizyczna prowadzą do nadwagi i lokalnego otłuszczenia w najbardziej problematycznych miejscach, jakimi są pośladki, uda oraz brzuch.

Laser na ratunek

Mianem pięknej sylwetki określa się pozbawione nadmiaru tkanki tłuszczowej, odpowiednio umięśnione, sprawne fizycznie ciało. Niestety – bardzo często daleko nam do ideału, a w wielu przypadkach można mówić wręcz o otyłości.

Odpowiedzią na powszechną otyłość są zabiegi medycyny estetycznej – mniej lub bardziej inwazyjne (na przykład liposukcja). Autorki artykułu postanowiły zbadać i ocenić skuteczność promieniowania niskoenergetycznego lasera w walce z lokalnym otłuszczeniem.

W literaturze promieniowanie laserowe niskoenergetyczne często nosi miano laseroterapii niskoenergetycznej. W badaniach z astosowano laser I-lipo, który skada się z czterech głowic, każda o mocy promieniowania 450mW. Generowana wiązka laserowa ma postać kolumnową, co umożliwia kontrolę nad ilością uwolnionego tłuszczu i zarazem pozwala zwiększyć efektywność zabiegu.

Aleksandra Krzyśków, Monika Wojciechów-Gazel

Źródła zdjęć:
 • Panthermedia
Przeczytaj też:
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Artykuł ciekawy. Ja wolę jednak naturalne sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Szkoda tylko, że o tym nie pomyślałam zanim mi go przybyło
  Ten komentarz był edytowany 1 raz(y)
 • mejgosia avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  No to rewelecja! Szybko, bezboleśnie i......no właśnie, czy bezpiecznie? A co z tymi węzłami? ten rozbity tłuszczyk musi się przez nie jakoś wydostać! To pewnie duże obciążenie dla innych narządów również! Oj trzeba poczekać, aż metoda stanie się pewniejsza, czyli dowiemy się o skutkach ubocznych! Póki co , korzystajmy z bardziej bezpiecznych metod!
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Jestem przeciwna takim metodom, zawsze niosą ze sobą niebezpieczeństwo powikłań. Lepiej by było skierować otyłe osoby do sanatorium i nauczyć zdrowego żywienia.
 • Danusiate avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Bałabym się takiej interwencji...
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Słyszałam o tej metodzie na pozbycie się zbędnego tłuszczyku. Widziałam to na jednej z osób,że pozwoliła sobie zrobić zabieg. Jestem godna podziwu dla niej.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Ciekawy zabiieg.W szybki sposób pozbędziemy się niechcianego tłuszczyku.Tylko pytanie-czy jest on bezpieczny?Czy za parę lat nie będzie jakichś skutków ubocznych.Nie stosowałabym żadnych metod na szybkie pozbycie się tłuszczyku.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Banner konkursy na DK
FacebookTab