Ekologiczne nowinki

ekologiczne-nowinki

Bycie „eko” w dzisiejszych czasach to już pewnego rodzaju standard. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich dzisiejsze działania mają ogromny wpływ na to, w jakim świecie będą żyły kolejne pokolenia.

Bycie eko – podstawy

Dbanie o środowisko zaczyna się od codziennych, proekologicznych zachowań. Spójrz, jakie to proste:

  • oszczędzanie wody: prysznic zamiast kąpieli, zakręcanie wody podczas mycia zębów czy golenia, zamontowanie spłuczki dwudzielnej, korzystanie z deszczówki w ogrodzie,
  • oszczędzanie energii elektrycznej i gazu: wyłączanie zbędnych urządzeń, wyjmowanie ładowarek z kontaktu, wyłączanie światła, używanie garnków według potrzeby, gotowanie potrzebnej ilości wody, używanie energooszczędnych żarówek
  • segregacja śmieci: plastik z plastikiem, szkło ze szkłem, kompostownik w ogrodzie na odpady organiczne,

  • wybieranie roweru, spaceru czy komunikacji miejskiej zamiast samochodu,
  • korzystanie z toreb ekologicznych a nie jednorazowych reklamówek.

To najprostsze przykłady ekologicznych zachowań, które warto stosować – korzysta nie tylko natura, ale i nasz portfel.

Sabina Sosnowska

12 KOMENTARZE

  1. Te gadżety to fajna sprawa, najbardziej spodobał mi się zegar na wodę! Ciekawe ile to cudeńko kosztuje? Kąpiel i pranie w jednej wodzie, to pewnie wymaga zainstalowania jakiś specjalnych urządzeń, ale też godne uwagi! Pewnie większość ludzi używałaby to ze względu na oszczędności w portfelu!

  2. Chyba żyję ekologicznie.Sortuję śmieci,zamiast wanny mam prysznic(choć wolałabym wannę). Wszędzie mam żarówki energooszczędne,bo dom jest bardzo duży,a za prąd i tak płacę jak za zboże.A komunikacja miejska/Mieszkam na wsi,więc nie ma o tym mowy,ale z samochodu niestety korzystam,bo wszędzie mam daleko.

  3. Nie dajmy się zwariować. Na pewno nie zamienię wanny na prysznic, bo niby dlaczego?
    Inna sprawa mnie niepokoi, a mianowicie odpady po energooszczędnych żarówkach narzuconych nam przez UE. Zawierają silnie toksyczną rtęć, która nie powinna wnikać do gleby. Mieszkam w wielkim mieście i nie zauważyłam pojemników na odpady po tych żarówkach. Ludzie je eksploatują (a coraz krótszy mają żywot) i co dalej się z nimi dzieje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ