drzenie-rak-co-to-moze-oznaczac

Zauważyłaś ostatnio, że zaczęły drżeć Ci ręce i jesteś zaniepokojona. Jaka może być tego przyczyna? Czy to z powodu nadmiernych stresów, które ostatnio przeżywasz, a może to początek innej, poważniejszej choroby? Wszystko zależy od tego, jakie objawy towarzyszą drżeniu, zacznij więc uważnie obserwować swój organizm.

Dolegliwość trzęsących się dłoni czyli tremor rąk dotyka osoby w różnym wieku. Choć to teoretycznie niepozorna przypadłość, sprawia ogromne problemy i wielki dyskomfort osobom, które ją odczuwają.

REKLAMA

Drżenie najczęściej jest spowodowane silnymi emocjami lub działaniem stresu, ale może być także objawem kilku poważnych schorzeń – neurologicznych, endokrynologicznych czy spowodowanych zaburzeniem metabolizmu. Tremor rąk jest też sam w sobie chorobą, kiedy występuje samoistnie, bez żadnej przyczyny.

Problemy z tarczycą

Drżenie rąk jest jednym z objawów zaburzeń w funkcjonowaniu tarczycy. Jeśli przy tym występują dolegliwości, takie jak kołatanie serca, wysoka potliwość oraz utrata wagi ciała (ale przy prawidłowym apetycie) i biegunki, może to świadczyć o niedoczynności tarczycy. W tym wypadku nie powinno się zwlekać z wizytą u endokrynologa. Konieczne będzie oznaczenie hormonów TSH i FT4. Na szczęście przy szybkim rozpoznaniu niedoczynności tarczycy i wprowadzeniu odpowiednich leków wszystkie objawy ustępują.

Choroba Parkinsona

Parkinsonizm jest chorobą na tle neurologicznym, dotykającą najczęściej osoby po sześćdziesiątym roku życia. Polega na niedoborze dopaminy w niektórych częściach mózgu.

M. Witczak

3 KOMENTARZE

  1. Nie bardzo sie zgadzam z pierwszą częścią tego artykułu dotyczącą problemów z tarczycą. Takie dolegliwości, jak utrata wagi, drżenie rąk, czy biegunki są objawami nadczyności tarczycy. Natomiast przy niedoczynności tarczycy, między innymi można zaobserwować zwiększenie masy ciała, przewlekłe zaparcia, uczucie zmęczenia, zaburzenia koncentracji.
    Przepraszam, że się wtrącam, ale sama mam niedoczynność tarczycy i stąd moje zdanie.

  2. Drżenie rąk jest najczęściej związane z jakąś chorobą.Jednak czy zawsze…?Nie.Ja mam problem z tym.Jest to widoczne podczas pisania,picia i czasami choć nie zawsze przy podawaniu ręki.Dlatego nie lubię tej formy powitania czy pożegnania.Drżenie rąk ustępuje gdy wezmę tabletkę Propranolol.Drżenie jest związane z moją chorobą.Właściwie nie wiadomo co to za choroba bo wyniki,wszystkie badania super

ZOSTAW ODPOWIEDŹ