Miłość i związki

Dlaczego kobieta nie przytula faceta?

Dlaczego kobieta nie przytula faceta

Mogłoby się wydawać, że kobieta jest tą stroną, która potrzebuje więcej czułości w związku i tym samym częściej ją okazuje. Tymczasem z tym bywa bardzo różnie. Emocjonalność kobiet to jedno, a okazywanie uczuć to drugie. Między jednym a drugim nie zachodzi prosta korelacja. Dlaczego kobieta nie przytula faceta?

Ona nie chce być namolna

Po pierwsze, kobieta może czuć emocje, ale mieć problem z ich okazywaniem, bo nie wie, jak zareaguje mężczyzna. Nie chce za bardzo się odsłonić i wyjść na wariatkę, więc unika czułości, by nie wyjść na kolejną lepiącą się kobietę.  Jeśli ona nie otrzymała od ciebie wyraźnych sygnałów, że jej dotyk jest mile widziany, to nie licz na przytulanie.

Ona traktuje tak, jak sama chciałaby zostać potraktowana

Kobieta jest przeczulona na ochronie swojej strefy intymności, która wynosi 30 cm. Gdy ona ma kiepski nastrój, nie chce, abyś ją przytulał, bo ją to tylko rozsierdza. Wbrew pozorom, gdy kobieta mówi: nie chcę, abyś mnie dotykał, to jej słowa należy odczytać dosłownie. Analogicznie, gdy ty nie wyglądasz na zbyt przychylnie nastawionego, ona zachowuje dystans.  Bo wie, że sama w podobnej sytuacji życzyłaby sobie właśnie tego.

Jest na ciebie zła

Jest na ciebie zła o jakąś sytuację z przeszłości. Może powiedziałeś coś, czym nieświadomie ją uraziłeś. Albo ona wie, że robi za nagrodę pocieszenia, bo jesteś psem na baby.  Kobiety z reguły unikają bliskości, gdy są o coś złe.  Jeśli ona nie tylko cię nie przytula, ale też jest sztywna, gdy to ty ją obejmujesz, to wiedz, że musiałeś coś przeskrobać i nie chodzi tutaj o rzecz małego kalibru. Kobiety są wyczulone na krytyczne uwagi pod swoim adresem, brak czułości, rozglądanie się za innymi paniami, ciągły brak czasu,  ciągłe odmawianie seksu. Jeśli jej podpadniesz, to ona będzie zachowywała dystans.

Bliskość między wami kuleje

Ona cię nie przytula, bo sam tego nie robisz. Unikasz jej, nie dotykasz jej zbyt często, a jeśli już to robisz, to wyłącznie w sytuacjach seksualnych. Tymczasem kobieta potrzebuje czułości i odrobiny romantyzmu na co dzień. Gdy upewniasz ją czynami w przeświadczeniu, że jest dla ciebie najważniejsza, często przytulasz, komplementujesz, to ona też to będzie robić. Nie możesz być dla niej chłodny, bo panie źle reagują na męski chłód.

Dodaj komentarz