Dieta na lato

dieta-na-lato

Wakacje to doskonały czas, by podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami. Wystarczy sięgnąć po pełne witamin warzywa i owoce! Jak najlepiej odchudzać się latem?

Przede wszystkim – pij

Letnia dieta opiera się przede wszystkim na dużych ilościach wody. Nie dajcie się zwieść soczystym owocom – nadal potrzebujemy czystej wody, najlepiej mineralnej. Zjedzenie arbuza tylko pozornie pokryje nasze zapotrzebowanie na wodę.

Soczyste owoce i warzywa w okresie letnim zawierają dużo wody, ale także dużo cukrów, stąd bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi płynów, które są pozbawione słodyczy. Jeśli już chcemy pić coś owocowego, postawmy na chłodne kompoty bez dodatku cukru.

Najlepsze efekty dietetyczne osiągniemy, jeśli słodkie owoce będziemy jeść na zmianę z kwaśnymi, a do kompotu użyjemy dodatkowo wiśni czy rabarbaru. Kwaskowaty smak: nie tylko orzeźwia, ale także pobudza nasze jelita do lepszej pracy.

Ograniczamy tłuszcze

Latem potrzebujemy więcej kalorii, gdyż więcej i intensywniej się ruszamy. Na szczęście świeże warzywa i owoce dostarczą nam łatwo przyswajalnych cukrów, które dodadzą nam energii. W tym samym czasie warto zrezygnować z tłustych potraw, gdyż istnieje ryzyko, że dostarczymy ciału za dużo energii i odłoży się ona w naszych bioderkach.

Joanna Pastuszka-Roczek

9 KOMENTARZE

  1. W lecie zawsze odrzucam mięso i wędliny , jem ich dużo mmiej niź jesienią czy zimą. Jem więcej owoców , warzyw.
    Przygotowuję dużo sałatek:-d
    Wodę mineralną i jogurty piję przez cały rok.
    A latem dodatkowo zaźywam dużo ruchu na świeźym powietrzu-_-

  2. Latem nie mam problemów z urozmaiceniem diety. Tym bardziej, że mam działkę, na której jest sporo warzyw i owoców. Za kompotami raczej nie przepadam, ale te z agrestu z dodatkiem pachnących papierówek są pyszne:-)

  3. Ten artykuł przypomina nam jak powinnyśmy latem się odżywiać.Jaką dietę stosować.Ta dieta towarzyszy mi nie tylko latem.Stosuję ją praktycznie przez cały rok.Kompotów wcale nie piję.Tylko wodę niegazowaną :-XB):-)

  4. uwielbiam warzywa i owoce letnie, więc do zmiany diety nie trzeba mnie szczególnie namawiać! Robię to automatycznie! wystarczą mi ziemniaczki młode i np, fasolka szparagowa, i często rezygnuję z mięska! No i kocham rybki!O:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ