Co to jest labioplastyka?

co-to-jest-labioplastyka

Wiele Pań zmaga się z krępującym i wstydliwym problemem, kiedy to ich wargi sromowe są na tyle duże, że przeszkadzają w codziennym życiu. Kobiety nie mogą jeździć na rowerze, a nawet zakładać pewnych ubrań. O ile dawniej musiały do tego przywyknąć, to dziś mogą zdecydować się na plastykę warg sromowych i w ten sposób poprawić komfort własnego życia.

Labioplastyka – czyli plastyka warg sromowych

Labioplastyka jest zabiegiem, który może być zastosowany w przypadkach, kiedy:

  • wargi sromowe są zdeformowane lub asymetryczne (przyczyną jest zazwyczaj fakt, iż kobieta rodziła naturalnie),
  • wargi sromowe są przerośnięte (przyczyną hipertrofii jest genetyczna predyspozycja lub nadmierny przyrost ciała),
  • wargi sromowe zanikają (przyczyną atrofii są: szybka i znaczna utrata masy ciała lub znaczna utrata jędrności skóry wynikająca z naturalnego starzenia się).

Dlaczego kobiety decydują się na labioplastykę?

Niektóre kobiety decydują się ze względów zdrowotnych, inne ze względów kosmetycznych. Przerośnięte wargi sromowe są często przyczyną odczuwanego dyskomfortu, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Panie mają problem podczas uprawiania sportów i podczas noszenia ciasnych ubrań. Ich życie jest więc w pewnym sensie ograniczone. Dodatkowo, taka sytuacja może źle wpływać na psychikę kobiety i na jej życie seksualne, gdyż może się obawiać, że nie spełnia pewnych standardów – choć tu należy głośno mówić o tym, że wiele pań ma nieidealne wargi sromowe i nie stanowi to dla nich żadnego problemu.

Sabina Sosnowska

4 KOMENTARZE

  1. Kobiety decydują się na ten zabieg z różnych względów ( kosmetycznych ale głównie zdrowotnych ).Dla polepszenia komfortu życia intymnego.Ostatnio oglądałam program „Sekrety chirurgii”.Przyszła kobieta na taką operację.Do lekarza zgłosiła się taka zawstydzona,nieśmiała,smutna.A po operacji radość z niej aż tryskała.Taka operacja może też zmienić kobietę.Jej nastawienie do życia

  2. Czasami nam trudno zrozumieć jakiś problem. Dla jednych coś jest nieistotne a dla drugich to powód do depresji i wycofania się z życia. Dlatego dobrze, że medycyna daje nam możliwości zarówno w sferze zdrowotnej jak i estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ