bieznia-antygrawitacyjna-kosmiczny-sposob-na-trening-i-rehabilitacje

Bieżnia antygrawitacyjna jest stosunkowo nowym wynalazkiem, jednak mimo krótkiej obecności na rynku, urządzenie już zdążyło zrewolucjonizować świat sportu i rehabilitacji, ze względu na bardzo skuteczne poprawianie sprawności ruchowej i leczenie kontuzji.

Sama nazwa brzmi bardzo profesjonalnie i naukowo, a technologia różnicy ciśnień powietrza została opracowana przez NASA, jednak sposób działania bieżni jest dość zrozumiały i logiczny. Pacjent korzystający z urządzenia jest ubrany w specjalne neoprenowe spodenki połączone z uszczelniającym pierścieniem oplatającym tułów na wysokości pasa. Nogi znajdują się w zamkniętej hermetycznie przestrzeni, do której powietrze pompowane jest przez kompresor, wypychający ciało do góry. Ciśnienie wewnątrz urządzenia jest wyższe o 10% od ciśnienia atmosferycznego. Wszystkie te czynniki umożliwiają ćwiczenie w warunkach masy ciała zmniejszonej nawet o 80%.

Bieżnia ma szeroki zakres zastosowań – świetnie sprawdza się jako narzędzie intensywnego treningu dla sportowców oraz skutecznej rehabilitacji. Może być też alternatywą dla osób pragnących poprawić swoją sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową. Sportowcy po przebytych kontuzjach i zabiegach bardzo często odbywają treningi na bieżni w okresie rekonwalescencji, w celu zachowania jak największej sprawności fizycznej bez obciążania stawów. Z urządzenia korzystają zawodnicy największych klubów sportowych, takich jak Real Madryt, AC Milan, Manchester United i wiele innych. Bieżnia antygrawitacyjna sprzyja poprawie wydolności oddechowej, pozwala na przeprowadzenie treningu interwałowego, wydłużenie kroku biegowego i trening z przekroczeniem bariery szybkości. Korzystanie z bieżni pozwala na wzrost skuteczności treningu nawet o 30%.

„Bieżnia antygrawitacyjna jest wykorzystywana jako wspomaganie w leczeniu chorób neurologicznych lub jako sposób na utrzymywanie i rozwój sprawności fizycznej u osób starszych. Jest też dobrym rozwiązaniem przy walce z nadwagą, ponieważ umożliwia intensywny trening bez obciążenia narządu ruchu, a co za tym idzie – pozwala na uniknięcie ryzyka kontuzji.”- mówi Anna Marciniec, medical manager z Bristol ART&SPA Sanatorium w Busku-Zdroju. „Na co dzień rekomenduję korzystanie z bieżni w celu rehabilitacji pacjentów po operacjach lub złamaniach w obrębie kończyn dolnych, ponieważ pozwala na bezbolesny i efektywny powrót do zdrowia. Trening na bieżni jest wskazany również dla osób chcących przywrócić sprawność funkcjonowania zmysłu równowagi czy też poprawić kondycję zwiotczałych mięśni narządu ruchu.”

Kompleksowość bieżni antygrawitacyjnej jest imponująca, a jej działanie doceniane na całym świecie, zarówno w sporcie jak i w dziedzinie rehabilitacji, wellness czy też modelowaniu sylwetki. Urządzenie jest coraz bardziej popularne i dostępne w Polsce, dlatego warto wypróbować jego działanie na sobie, szczególnie przy problemach z narządem ruchu, w walce z nadwagą czy też po przebytych kontuzjach.

Więcej informacji na temat bieżni antygrawitacyjnej pod adresem: http://bristolbusko.pl/pl/181-Co_nas_wyroznia.html

Dominika Apostel