Medycyna estetyczna Nowa Ja

Anti-aging – medycyna przeciwstarzeniowa

anti-aging-medycyna-przeciwstarzeniowa

Większość z nas marzy o tym, by zachować młody wygląd i dobre zdrowie. Pogodzenie się z upływającym czasem nie przychodzi łatwo, zwłaszcza w dzisiejszym świecie nastawionym na kult młodości. Naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych, dojrzałych kobiet wyszła współczesna nauka, tworząc nową gałąź: medycynę przeciwstarzeniową. Co kryje się pod tym pojęciem?

Anti-aging czyli medycyna przeciwstarzeniowa jest w Polsce nowym, ale bardzo szybko rozwijającym się zjawiskiem. Wbrew pozorom nie polega na estetycznym poprawianiu wyglądu i usuwaniu niedoskonałości. Choć z usług medycyny przeciwstarzeniowej naturalnie mogą korzystać osoby starsze, powinny zwrócić na nią uwagę przede wszystkim ludzie młodsi!

Prewencja na pierwszym miejscu

Anti-aging jest często nazywany medycyną prewencyjną. Ma za zadanie przewidywać stan organizmu człowieka w okresie starości, zapobiegać chorobom, wykrywać już istniejące schorzenia w jak najwcześniejszym stadium i leczyć je. Propaguje także zdrowy styl życia, uprawianie sportów i walkę z nałogami oraz otyłością. U osób starszych medycyna przeciwstarzeniowa jest nastawiona na leczenie chorób i odwracanie ich niekorzystnych skutków, a także zmianę trybu życia.

Starość = radość

Medycyna przeciwstarzeniowa powstała po to, by starość przestała przerażać. Średnia długość naszego życia wciąż się wydłuża – jednak przeważnie wiążą się z tym choroby cywilizacyjne i inne przypadłości wieku starczego. Każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowiem, siłą i sprawnością na emeryturze, być wsparciem dla dzieci i rodziny, a nie ciężarem i balastem. Niestety w młodości często zapominamy, że na swoją kondycję pracujemy przez całe życie. Każde działanie odbije się na naszym zdrowiu w odroczonym terminie. Tylko od nas zależy czy będzie to działanie negatywne czy pozytywne. Anti-aging ma na celu poprawę naszego stanu zdrowia – zarówno fizycznego jak i psychicznego, opóźnienie procesów starzenia i sprawienie, aby jesień życia nie kojarzyła się z cierpieniem, lecz z drugą młodością.

Pamiętajmy, że anti-aging to nie modne kosmetyki z drogich serii przeciwzmarszczkowych ani precyzyjne cięcia skalpela medycyny estetycznej, to przede wszystkim świadomość upływającego czasu i szkodliwych działań, jakie my same wyrządzamy swojemu organizmowi. Lekarz anti-aging może nas jedynie odpowiednio ukierunkować, wskazać błędy i pomóc zapobiegać chorobom.
By starość była piękna!

M. Borowik

Komentarze (30)

brysia

9 lat temu

Po przeczytaniu książki Leny Klassen „Uśmiech Karoliny” książka jest o dziewczynie, ktora jest dotkliwie pogryziona przez psa , dosłownie traci twarz, konieczny jest przeszczep. Jest już po przeszczepie mieszka z babcią i jej siostrą.Karolina za to co ją soptkało wini cały świat. W pewnym momenie babcia jej odpowiada ” Mam już osiemdziesiąt pięc lat- powiedziala babcia Milli.- Ode mnie zależy, jak ta resztka czasu, która mi została, będzie wyglądała.Mam psioczyc na Boga bo jestem chora?. Choroba to normalna rzecz. Wszyscy ludzie kiedyś chorują. Takie jest życie. A ono nie polega na tym. że wszystko tylko pięknieje i pięknieje. W każdym razie nie na tym , co byc może masz na myśli..Jest piękniej, owszem ale inaczej niż sądzimy za młodu”
Uważam, że w tych słowach jest zawarta prawda , jak trzeba podchodzic do starości.

brysia

9 lat temu

Artykuł bardzo ciekawy. Niestety taka jest kolej rzeczy , że nie stajemy się coraz młodsi tylko starsi.
Topik4433 piszesz „Radość w starości ciężko jest pewnie odnaleźć” najlepiej w każdym etapie naszego życia warto odnaleźć pozytywne cechy. Starość to nie koniec świata. Z rad zawartych w artykule na pewno skorzystam.
I jak zwykle przychodzi mi na myśl piosenka z Kabaretu Starszych Panów- Wesołe jest życie staruszka
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
Jeszcze tylko parę zim
i refrenem zabrzmisz tym:
Wesołe jest życie staruszka
Wesołe jak piosnka jest ta
Gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka
I świat doń się śmieje: ha ha
Gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka
I świat doń się śmieje: ha ha
To, że będzie się dotkniętym
przez dla płci indyferentyzm
To nie znaczy jeszcze, żeć
Miłych wrażeń nie da płeć
Wesołe jest życie staruszka
Gdzie spojrzy, tam bóstwo co krok
Tu biuścik zachwyci, tam nóżka
bo nie ten, bo nie ten już wzrok
Tu biuścik zachwyci, tam nóżka
bo nie ten, bo nie ten już wzrok
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
i kłopotów będzie mniej
Ach, cierpliwość tylko miej
Wesołe jest życie staruszka
Choć wczoraj zmoczyła go łza
Suchutki już dzisiaj wstał z łóżka
bo pamięć, bo pamięć nie ta
Suchutki już dzisiaj wstał z łóżka
bo pamięć, bo pamięć nie ta
Trzęsiesz się z niecierpliwości
żeby dożyć tych radości
Guzik rwiesz i wdzianko mniesz
tak już być staruszkiem chcesz
Wesołe jest życie staruszka
Wesołe jak piosnka jest ta
Gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka
I świat doń się śmieje: ha ha
Gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka
I świat doń się śmieje: ha ha

pati25

9 lat temu

W artykule jest stwierdzenie,że starośc=radośc.Ale czy to stwierdzenie jest w 100% słuszne.Chyba nie.Są ludzie,którzy weszli już w ten okres i potrafią nadal cieszyc się życiem.Są też ludzie,którzy nie mogą pogodzic się ze starością,niekiedy mają z tego powodu depresję..Fajny artykuł o tym co starzy ludzie radzą, jak zatrzymać młodość na wiele lat jest na stronie http://www.yaacool-uroda.pl/index.php?article=2666#Starzy_ludzie_radza_jak_zatrzymac_mlodosc_na_wiele_lat

sara

9 lat temu

Nie czuję się obrażona, uważam że każdy ma prawo rozumieć istotę sprawy inaczej i byłabym daleka od wyrażania opinii o tym kto i jak czyta artykuły,a zresztą nie lubię wszystko wiedzących i przemądrzałych istotek.

ell@

9 lat temu

W artykule główny akcent także nie koncentruje się na powierzchowności Saro.
Ja odebrałam Twój wpis tak, jakbyś „machnęła” go bez czytania zarówno dialogu pod tekstem, jak i samego tekstu artykułu – poza wstępem z wyboldowaną czcionką.
Napisałam co myślałam. Teraz też to czynię – skoro kontynuujesz temat.
Jeśli czujesz się obrażona – ja w tym miejscu mogę zakończyć wymianę zdań.

sara

9 lat temu

Odniosłam się do artykułu nie do Twoich rozmów i znam ludzi którzy śmiało mówią że starość może i jest piękna i nie są to frazesy ani komunały.

ell@

9 lat temu

Saro – w artykule jest mowa o wielu aspektach starzenia się, a we wczorajszej rozmowie nie skupiałyśmy się na wyglądzie zewnętrznym – stąd zdziwił mnie Twój wpis – ale przecież „Ci nie pojechałam”.

jkokosza

9 lat temu

Starość nie radość a młodość nie trwa wiecznie. Często te słowa słyszymy, więc młodzi też będą kiedyś starszymi i mile wtedy wspomną lata młodości. . Nie wesołe jest życie ludzi starszych. Żyje się im źle, nie tylko dlatego, że zdrowie coraz częściej szwankuje , a z leczeniem jest coraz gorzej a to dzięki reformom jakie mamy. Może dzięki anti-aging chociaż trochę uchronimy się przed schorzeniami na stare lata 🙂

sara

9 lat temu

ell@ mi”pojechała” a w artykule jest mowa o młodym wyglądzie na starość w marzeniach kobiet, niezbyt zrozumiałam uwagę.Też uważam że starość może się równać radość bo wszystko jak zawsze zależy od nas samych w dużej mierze.,a sobie życzę by moja starość była piękna tylko ciekawi mnie w jakim wieku się ona zaczyna?

linet

9 lat temu

Nikt nie neguje, że jest potrzebna , ale nie pocieszajmy się takimi stwierdzeniami, że starość=radość, bo to nieprawda. Nawet najlepsza kondycja psychofizyczna w późnym wieku, nie zastąpi zdrowia, sprawności, energii ,dynamiki tych wcześniejszych lat.
Jeśli już koniecznie ma być radość, to tylko z tego, że przecież mogło być gorzej.

Milly

9 lat temu

Więc chyba ta medycyna przeciwstarzeniowa jest bardzo potrzebna, skoro wszystkie właśnie boicie się starości i tego co ze sobą niesie – chorób i niedołęstwa. Chyba właśnie po to została stworzona, żeby poprawiać naszą kondycję i zdrowie póki jest na to czas, jeszcze zanim się zestarzejemy i nie będziemy mogły wstać z łóżka – bo wtedy to już faktycznie nie będzie czego poprawiać, tylko czekać na zmiłowanie. Oczywiście pewnych chorób nie da się przewidzieć ale kto wie – skoro już lekarze zwrócili na to uwagę, to nauka szybko idzie do przodu i w tej dziedzinie też będą postępy.

ell@

9 lat temu

Sara napisała:
„Oby mieć zdrowie to resztę możemy sami wypracować, młody wygląd? najważniejsze by być młodym duchem”.
Saro, przecież powyżej nie dyskutowałyśmy o „młodym wyglądzie”..

bess22

9 lat temu

Z Anti-aging zetknęłam się po raz pierwszy w Modzie na Zdrowie.Cieszę się,że wreszcie medycyna przeciwstarzeniowa stała się poważnym tematem i wyszła naprzeciw zapotrzebowaniom starzejącego się społeczeństwa,które często nie może znaleźć miejsca w świecie ludzi młodych.Szkoda tylko,że mamy tak mało fachowców w tej dziedzinie.

ell@

9 lat temu

Ten znak równości jest paradoksalny.

Kiedyś obejrzałam strasznie przygnębiający dokument o domach opieki w Japonii. Dla tamtych staruszków największą przyjemnością był … smaczny posiłek. (!) To ma być życiowa przyjemność ? – przerażające!
Mam nadzieje nie dożyć takiej jakości życia. Mam nadzieję, że nigdy nie będę tak myśleć i tak czuć.

topik4433

9 lat temu

Radość w starości ciężko jest pewnie odnaleźć, dlatego artykuł to porusza i pokazuję, że to etap życia, który też może być piękny na swój sposób.

ell@

9 lat temu

Myślę Glorio, że z czasem przychodzi pogodzenie się z koleją losu. Co do śmierci ..wiesz,
często odwiedzam moja babcię. Ona jest gotowa na odejście każdego dnia. I to Jej nie martwi – tylko mnie raczej!

topik4433

9 lat temu

Zobaczymy co przyszłość pokaże i los przyniesie. Mogę sobie teraz tylko gdybać. W tym miejscu chyba pozostaje jeszcze życzyć wszystkim zdrowia i pogody ducha 🙂

ell@

9 lat temu

A ja jestem na etapie osoby nie mogącej uwierzyć, że hmmm.. poważna dojrzałość dotyczy i mnie! Nie wiem, kiedy to się stało !

GloriaVictis

9 lat temu

Jestem osobą młodą, starość i śmierć mam w odległej perspektywie, coś na zasadzie „to spotyka wszystkich, ale na pewno nie mnie”. Wiecie nad czym się ostatnio zastanawiałam, czy ludzie w mocno zaawansowanym wieku zaczynają myśleć o śmierci, jakby np. miała przyjść jutro, czy zdają sobie realnie sprawę z tego, że niestety już jest bliżej niż dalej, czy może na to nigdy nie jesteśmy gotowi i niezależnie od wieku traktujemy śmierć jako coś mam odległego…

ell@

9 lat temu

Topik, ja jestem super aktywna od 30-40 lat. Gdyby zdrowie zależało tylko od dbałości o siebie, byłoby super. Jak nie z tej strony … to z innej – zawsze z wiekiem coś się zmienia – jeszcze nie oswoiłam się z tą rzeczywistością.
To dla mnie ciągle nieprzyjemne zaskoczenie ! No bo jak to ..? ja ? Już ?

topik4433

9 lat temu

Pewnie masz rację Ell@, może jak dożyję tej starości, to nie będzie tak kolorowo. Mimo wszystko myślę, że aktywność fizyczna wspomniana w artykule powinna zaprocentować na starość.

ell@

9 lat temu

Topik, wiele wyjaśnia fakt, że daleko Ci jeszcze do tego rodzaju dojrzałości, jakiej dotyczy artykuł.
XXXX
Irysek – też nie chciałabym takiej starości dla siebie, ani mojego męża. Dlatego dużo ćwiczymy (On chodzi na swój sport, ja na swój), jeździmy rowerami itd – mam nadzieję, że będziemy sprawni … inaczej – nie wyobrażam sobie życia.

irysek7

9 lat temu

A ja się boję starości. Patrzę na niedołężnych, niedowidzących, niedosłyszących, niesamodzielnych ludzi i nie mogę się pogodzić z tym, że (jeżeli dożyję starości) mnie spotka podobny los…

topik4433

9 lat temu

Ell@ każdy ma swoje przemyślenia i w taki czy inny sposób postrzega pewne kwestie. Nie każdy musi się ze mną zgadzać i jak najbardziej szanuję Twoje odmienne zdanie.

topik4433

9 lat temu

Mi jeszcze daleko do starości i tak piszę ze swojego punktu widzenia. Głęboka starość może być uciążliwa, ale gdy będziemy aktywni od młodości, przez cały czas, to możemy złagodzić skutki starości. Wiadomo, że młodości nie da się zatrzymać, ale warto zawsze dbać o sprawność fizyczną.

linet

9 lat temu

A ja myślę,że takie równanie jest dobre dla kogoś, kto starość ma daleko na horyzoncie lub nie zetknął się z uciążliwościami wieku starczego. Myślę tu o głębokiej starości, chorobach, bezradności, ograniczeniach, których nie można przekroczyć.
Ten artykuł dotyczy raczej wieku okołoemerytalnego ,który jest dopiero wstępem do właściwej starości.
Starość nigdy nie jest piękna. Może być najwyżej mniej lub bardziej znośna.

topik4433

9 lat temu

Bardzo trafne porównanie starość=radość 🙂 Oraz zdanie „by starość była piękna” 🙂 Najważniejsze to czuć młodego ducha wewnątrz siebie i przyjąć przemijanie czasu jako kolej życia 🙂 Każdy wiek ma coś w sobie i niesie ze sobą nowe możliwości i doświadczenia. Do tego wspominana w artykule aktywność fizyczna i życie w każdym wieku będzie pełne radości, wrażeń i dobrego samopoczucia 🙂

Zostaw komentarz