krazenie-krwi-a-zdrowie-seksualne-mezczyzny

Stan układu krążenia ma wpływ na wszystkie narządy i tkanki w ludzkim organizmie. Płynąca żyłami i powracająca tętnicami krew odżywia wszystkie, poszczególne komórki naszego ciała. Dlatego to, w jakim stanie jest układ krążenia u dorosłego mężczyzny ma znaczący wpływ na jakość jego sprawności seksualnej.

Ocenia się, że wśród mężczyzn po 55-tym roku życiu choroby układu krążenia są odpowiedzialne za zaburzenia erekcji odpowiednio u:

  • 50% pacjentów ze zmianami miażdżycowymi,
  • 15% z nadciśnieniem tętniczym
  • 70% z choroba wieńcową

Nie wstydź się lekarza!

Główną przyczyną tak rozpowszechnionych dolegliwości jest brak odpowiedniego kontaktu z lekarzem. Idąc na wizytę do specjalisty często wstydzimy się powiedzieć o kłopotach związanych z życiem intymnym, sądząc że przyczyna tego zjawiska nie jest związana z naszym stanem zdrowia.

Sami lekarze, często przyznają, że kłopotliwe jest dla nich zadawanie pytań pacjentom o ich sprawność seksualną, ponieważ nie chcąc stawiać ich w krępującej sytuacji. Niemniej większość pacjentów z zaburzeniami erekcji wolałaby, żeby to lekarz pierwszy zadał im pytanie. Łatwiej jest nam odpowiedzieć, nawet na wstydliwe pytanie, niż samemu inicjować rozmowę. Dlatego apelujemy do lekarzy aby śmiało zadawali pytania o kondycje seksualną pacjentów z grupy ryzyka, jakimi są osoby z chorobami krążenia.

Obserwuj swoje ciało

Jednym z pierwszych objawów chorób układu sercowo – naczyniowego, jakim jest zwężenie światła naczyń krwionośnych jest właśnie zaburzenie erekcji. Ponieważ tętnice w prąciu należą do najcieńszych w organizmie dlatego wszelkie chorobotwórcze zmiany rozwijają się w nich w pierwszej kolejności. Dlatego zaburzenia erekcji powinniśmy traktować jak sygnał ostrzegawczy o rozwijającej się chorobie, a nie jako własną słabość.

Borys