Seks Seksualna dojrzałość

Aby znaleźć szczęście w łóżku, znajdź je w sobie!

aby-znalezc-szczescie-w-lozku-znajdz-je-w-sobie

Każda z nas chciałaby wieść udane życie seksualne. Namiętny, romantyczny i zawsze udany seks z książek, filmów i ulubionych seriali sprawia, że nasze wyobrażenia na temat seksu są wyidealizowane. Fikcyjne kobiety i mężczyźni rozumieją się bez słów, nie mają też najmniejszych trudności z wyrażaniem swoich potrzeb i emocji. A my?

W rzeczywistości sytuacja w naszych sypialniach może dalece odbiegać od takiego modelu. Będąc obserwatorkami idealnego telewizyjnego pożycia papierowych bohaterów, budujemy w naszych głowach fantazje, ale mamy opór przed wcieleniem ich w życie z naszymi partnerami. Nasze emocje domagają się ekspresji tak bardzo, że dać im upust można jedynie w okrzyku rozkoszy. Każda z nas ma swoje indywidualne potrzeby seksualne i najwyższy czas, abyśmy zaczęły je realizować.

Wasze obyczaje łóżkowe

Oczywiście, powinnyśmy pamiętać, że nie tylko namiętny, niekonwencjonalny seks może dać nam radość – to nie prawda. Każdy bowiem związek erotyczny wypracowuje inne, swoiste tylko dla niego rytuały, i obyczaje „łóżkowe”. Nie musisz od razu stawać się odważną i wyuzdaną kochanką. Podczas intymnego spotkania z partnerem pamiętaj, aby przede wszystkim pozostać sobą. Jednocześnie – jeżeli czegoś pragniesz – powinnaś móc to zrealizować, naturalnie, biorąc pod uwagę stanowisko partnera.

Pamiętaj, że życia seksualnego nie uprawiasz dla swoich bliskich, sąsiadów, koleżanek, opinii publicznej czy kogokolwiek innego. Twoja intymność to wyłącznie Twoja sprawa. Jeżeli do tej pory przejmowałaś się opinią innych, najwyższa pora, byś wyrzuciła ze swojego łóżka rodziców, przyjaciółki oraz wszystkie inne osoby razem z ich opiniami i poradami. Dzięki temu odrzucisz przekonania na temat seksu, które do Ciebie nie należą i znacznie zbliżysz się do bycia samą sobą.

Joanna P

Każda z nas chciałaby wieść udane życie seksualne. Namiętny, romantyczny i zawsze udany seks z książek, filmów i ulubionych seriali sprawia, że nasze wyobrażenia na temat seksu są wyidealizowane. Fikcyjne kobiety i mężczyźni rozumieją się bez słów, nie mają też najmniejszych trudności z wyrażaniem swoich potrzeb i emocji. A my?

Jak znaleźć szczęście w łóżku?

Pamiętaj, że uprawiając miłość pobudzasz do pracy najpierw swój umysł, a dopiero później ciało. Jeśli więc robisz to z obowiązku, presji, nudów, czy „dla świętego spokoju” – to nigdy nie przyniesie Ci to prawdziwej przyjemności.

Wyczuleni sąsiedzi, nieodpowiednia atmosfera, ból głowy, czy zachowanie partnera nieraz sprawiają, że seks nie daje Ci przyjemności. Twoja interpretacja tego, co dzieje się wokół, sprawia, że obawiasz się być sobą w czasie seksu. Wniosek?

Musisz skonfrontować się z myślą, że droga do wolności w miłości i seksie zaczyna się od uwolnienia samej siebie: pozbycia się lęków, przekonań, stereotypów oraz negatywnych postaw. A gdy już to zrobisz… czekają Cię nieprzespane noce pełne namiętnych doznań lub romantycznych uniesień. Albo jedne i drugie.

Joanna P

Komentarze (7)

serenada0

9 lat temu

filodendron napisał(a):
> Tego szczęścia nie znajdzie się w sobie , przynosi je ten jeden ,jedyny ukochany ,który odmienia świat. Bez niego wszystko nie ma już znaczenia. Raz w życiu tego doznałam i nie zgadzam się z tym artykułem.
>
> Ten komentarz był edytowany 2 raz(y)
też tak twierdzę :-X

filodendron

10 lat temu

Tego szczęścia nie znajdzie się w sobie , przynosi je ten jeden ,jedyny ukochany ,który odmienia świat. Bez niego wszystko nie ma już znaczenia. Raz w życiu tego doznałam i nie zgadzam się z tym artykułem.

pati25

10 lat temu

Każda kobiieta chce w łóżku być szczęśliwa ze swoim partnerem.Lecz nie zawsze jest to możliwe.I tak jak w tytule artykułu kobieta musi najpierw znaleźć to szczęście w sobie.Sama musi być szczęśliwa

GloriaVictis

11 lat temu

Jak facet jest „właściwy” to nawet jak niewiele wie to zawsze może się nauczyć… Co z tego, że wie dużo jeśli jest „niewłaściwym” 🙂

filodendron

11 lat temu

Wszystko zależy od tego, czy trafi się na właściwego mężczyznę, gdy się ma takie szczęście to nic już nie jest potrzebne, ani specjalne pozycje, ani gadżety,ani tym bardziej myślenie co mówili rodzice czy przyjaciółki.Nie łudżmy się z mężczyzną, który nam się nie podoba-jest nieatrakcyjny i mało wie o seksie nie będzie rozkoszy.Najlepiej jest, gdy kieruje nami intuicja.

summer

11 lat temu

Jakoś samotnie poczułam się czytając ten artykuł, że niby moje życie intymne, to tylko moja sprawa. Jakoś nie wyobrażam sobie seksu w pojedynkę;), brakuje mi tu drugiej połówki, jej upodobań, zdania, wspólnej przyjemności.

Zostaw komentarz